Zarząd Fundacji

Prezes Fundacji

Kamila Gibas

606 377 367

kamilla@szczesliwejdrogi.org

Z wykształcenia prawnik, z misji społecznik; wieloletnia przewodnicząca Rady Rodziców, przewodnicząca Rady Oświatowej w Piasecznie (2013-2014) i wiceprzewodnicząca Piaseczyńskiego Porozumienia Rad Rodziców (2014-2015). Od wielu lat wolontariusz w Domu Dziecka w Konstancinie – Jeziornie, teraz w Łbiskach, gdzie swój wolny czas dzieli z dziećmi – jeździ z nimi do kina i do teatru, organizuje warsztaty, wrażliwa na ich potrzeby rozwiązuje codzienne problemy. Mama Miłosza i Kuby.

Wiceprezes

Pracował na kierowniczych stanowiskach w międzynarodowych korporacjach
z branży IT, z którą związany jest od ponad 20 lat.W Fundacji odpowiedzialny za rozwój i pełne wykorzystanie narzędzi informatycznych wspierających działalność statutową. Uczestniczy w codziennych pracach Fundacji, wspiera optymalizację wewnętrznych procesów a także angażuje się w rozwój i podtrzymywanie relacji z partnerami Fundacji. Absolwent Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach, ukończył studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, odbył liczne szkolenia z obszaru biznesu w tym w INSEAD w Fontainebleau we Francji.

Rada Fundacji

Monika Orlof

Pedagog, wieloletni nauczyciel w 2 Społecznym LO w Warszawie; współzałożyciel i wieloletni wiceprezes Fundacji Robinson Crusoe zajmującej się pomocą w usamodzielnianiu wychowanków domów dziecka. Prowadziła własny żłobek. Posiada Certyfikat Tutora. Pomaga młodym ludziom odkrywać i rozwijać talenty i poszukiwać miejsca w przyszłym dorosłym życiu. Mama Zuzi i Antka.

Kamila Szczawińska

Modelka, psycholog, psychodietetyk, prowadzi bloga, na którym pisze o tym, co dla niej ważne – spędzaniu czasu z dziećmi, zdrowym stylu życia, miłości do zwierząt i modzie. Wolontariusz w domu dziecka w Konstancinie – Jeziornie, teraz w Łbiskach, pomagała w wielu akcjach świątecznych na rzecz dzieci. Mama Julka i Kalinki.

Tomasz Nowicki

Absolwent politologii na Uniwersytecie Warszawskim, obecnie prowadzi własną działalność z zakresu organizacji i koordynacji eventów, prowadzenia w roli konferansjera i wodzireja. Uczestnik projektów realizowanych przez Fundację Robinson Crusoe. W Fundacji Szczęśliwej Drogi wspiera projekty oraz działania Fundacji.

Nasz zespół

Magdalena Urban

Absolwentka ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim. Pracowała w dużym przedsiębiorstwie produkcyjnym, a potem kilka lat w Urzędzie m.st. Warszawy. Zaangażowana w lokalne sprawy bezpieczeństwa i dostępności infrastruktury dla pieszych i rowerzystów, organizatorka inicjatyw rodziców w szkole. W fundacji pisze, „czepia się słówek” i stara się właściwą rzeczy nadać nazwę, ale przede wszystkim jest asystentem usamodzielnienia w Siłowni Szczęśliwej Drogi. Mama Tymka, Marty i Hani.

Jolanta Wójcicka

Trener, coach, autorka programu „Poznaj swoje mocne strony”, prowadzi warsztaty dla młodzieży na licencji Cross Roads (Młodzież na rozdrożu); pracowała jako specjalista w wydawnictwie edukacyjnym organizując kursy, warsztaty i wykłady dla nauczycieli oraz prowadząc warsztaty z rozwoju osobistego i prawa autorskiego dla nauczycieli, młodzieży i pracowników wydawnictwa; współpracowała jako wykładowca z Uniwersytetem Warszawskim i Szkołą Wyższą im. Bogdana Jańskiego; współpracuje z Fundacją Międzynarodowy Instytut Edukacji prowadząc warsztaty z rozwoju osobistego dla polonijnych nauczycieli i młodzieży polskiego pochodzenia ze Wschodu; członek Chrześcijańskiego Forum Pracowników Nauki. Z radością odkrywa z młodzieżą ich mocne strony i możliwości ich rozwoju. Mama dwóch dorosłych synów.

Marta Podgórska

Z wykształcenia pedagog i pracownik socjalny. W latach 2009-2015 pracowała jako pracownik socjalny w Domu Dziecka w Konstancinie-Jeziornie. Obecnie wychowawca w Zespole Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Bursie nr 8 w Warszawie. Nieprzypadkowy jest wybór kierunku studiów, który ukończyła. Od zawsze swoją pracę planowała związać z dziećmi i młodzieżą. Wyznaje zasadę, że w życiu powinno się robić to, co daje nam satysfakcję i jest naszym powołaniem. W wolnej chwili jeździ na rowerze, czyta książki i uczy się języka migowego. Mama Miłosza i Poli.

Marlena Bińkowska

Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Od 13 lat wychowawca w  Domu Dziecka. Uczestnik wielu szkoleń z zakresu wychowania i rozwoju człowieka.  Prywatnie  mama i  pasjonatka  biegania, systematycznie startuje w biegach długodystansowych. Instruktor lekkiej atletyki i trener personalny. W pracy  zawodowej to właśnie dzieci i młodzież są dla niej największą inspiracją.

Joanna Nowakowska

Z wykształcenia pedagog i nauczyciel w Szkole Podstawowej w Warszawie. Pracowała również jako wychowawca w domu dziecka. Osoba uzdolniona plastycznie, kreatywna, pomysłowa. Praca z dziećmi daje jej wiele radości, ponieważ może łączyć swoje pasje, zainteresowania i co najważniejsze zarażać tym innych. Ulubione motto „Życie ofiarowuje nam zdumiewające możliwości, ale musimy mieć oczy szeroko otwarte, by je dostrzec.” Taki właśnie jest cel jej pracy – pomóc młodemu człowiekowi lepiej poznać siebie i swoje pragnienia.

Magdalena Ambroziak

Z wykształcenia pedagog i logopeda. Obecnie oprócz pracy w Fundacji jest od 5 lat pedagogiem w Domu Dziecka Nr 2 w Warszawie. Większość jej wolnego czasu na chwilę obecną pochłaniają studia podyplomowe na kierunku terapia pedagogiczna z wczesnym wspomaganiem rozwoju. Uczestniczyła w wielu szkoleniach z zakresu wychowania oraz rozwoju człowieka. Kieruje się ona zarówno w pracy jak i życiu osobistym zasadami porozumienia bez przemocy.  Gdy już znajdzie wolną chwilę najchętniej spędza ją z bliskimi bądź oddaje się w całości dobrej książce.  Jeśli ta chwila jest dłuższa bardzo chętnie korzysta z uroków podróżowania.

Agata Skoczek

Ukończyła filologię polską ze specjalizacją pedagogiczną i glottodydaktyczną na Uniwersytecie Warszawskim. Zawsze dużą satysfakcję sprawiało jej pomaganie innym i praca z dziećmi, dlatego angażowała się w różnorodne formy wolontariatu. Obecnie współpracuje również z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę. W wolnych chwilach amatorsko kręci filmy, „pochłania” kolejne książki i planuje podróże.