Remont na start! – zbiórka na remonty mieszkań młodych mam opuszczających domy dziecka

Mieszkanie jest słoneczne. Spora łazienka, kuchnię też da się ładnie urządzić. Tylko że… jest puste. Białe, gołe ściany i sterczące z nich krany. Dziewczyna płacze i nie wiadomo, czy to łzy szczęścia, czy przerażenia.

Kiedy młode mamy ze swoimi pociechami opuszczają domy dziecka, zderzają się ze ścianą wyzwań. Czasami otrzymują od miasta mieszkanie komunalne lub socjalne. Mimo że na ich urządzenie dostają kilka tysięcy złotych wsparcia socjalnego, to o wiele za mało, żeby z lokalu w stanie surowym stworzyć przytulny i bezpieczny dom dla dziecka i siebie. Młode kobiety są z tymi problemami pozostawiane zupełnie same…

Możemy to zmienić! Jak?

Fundacja Szczęśliwej Drogi rusza ze zbiórką Remont na start! Naszym celem jest zdobycie funduszy na pomoc w remontach lub wyposażeniu mieszkań młodych mam, które opuszczają domy dziecka.

Zapraszamy Cię do naszej Ekipy Remontowej!

Najpilniejszą potrzebą jest remont mieszkań dla dwóch dziewczyn – Honoraty i Nikoli, które niedługo opuszczają placówki w Łodzi. Jednak praktycznie każdego miesiąca pojawiają się kolejne młode mamy, które potrzebują naszego wsparcia.

Dlatego chcemy zebrać 60 000 zł, co pozwoli nam na urządzenie najpierw dwóch mieszkań, a następnie kilku kolejnych w miarę pojawiania się potrzeb naszych podopiecznych.

Dzięki tej kwocie stworzymy miejsca pełne ciepła, gdzie młode mamy będą mogły wychowywać swoje dzieciaki i rozwijać swoją samodzielność. Możemy podarować im poczucie stabilizacji, którego same wcześniej nie zaznały.

Dołącz do Ekipy Remontowej już dziś!

Każda darowizna zbliża nas do celu! Nie ma na co czekać, kilkoma kliknięciami możesz podarować dziewczynom, na przykład:

  • Rolkę tapety: 30 zł
  • 2,5 litra farby: 50 zł
  • Baterię do umywalki: 120 zł
  • Drzwi pokojowe: 240 zł A nawet dziecięce łóżeczko czy kanapę: 600 zł

Zadeklaruj darowiznę w formularzu na dole i zmień przyszłość młodych mam i ich dzieci!

Zachęć innych do pomagania! Czapeczki malarskie – nasz znak rozpoznawczy

Remont to głośne przedsięwzięcie. Dlatego głośno o nim mówmy! Zrób sobie selfie w papierowej malarskiej czapeczce i udostępnij je w mediach społecznościowych!

Tutaj znajdziesz filmik z instrukcją składania czapeczki

Zachęć swoich znajomych do wspólnego działania!

Nie zapomnij dodać linku do zbiórki: https://szczesliwejdrogi.org/zbiorki/remont-na-start/

Oznacz też Fundację Szczęśliwej Drogi i dodaj hasztagi #RemontNaStart #EkipaRemontowa

Remonty to nie wszystko co oferujemy młodym mamom

Remont na start! jest częścią dużo większej całości. Jako Fundacja Szczęśliwej Drogi już od ponad pięciu lat wspieramy młodzież z domów dziecka oraz młodych ludzi, którzy opuścili placówki i rozpoczynają samodzielne życie.

Opieką otaczamy też młode matki opuszczające domy dziecka. Przygotowaliśmy autorski, kompleksowy program wsparcia obejmujący indywidualne konsultacje pedagogiczne, warsztaty rozwijające umiejętności rodzicielskie, spotkania w ramach grupy wsparcia, pomoc terapeutyczną, dofinansowanie kursów zawodowych i dalszej nauki, a także wsparcie rzeczowe w sytuacjach kryzysowych.

Z naszego doświadczenia wynika, że praca z podopiecznymi przynosi dużo lepsze efekty, kiedy mają oni swoją bezpieczną przystań po wyjściu z placówek. Stąd też nasza pomoc w  remontach i wyposażaniu mieszkań. Każdego roku, dzięki wsparciu darczyńców i partnerów, wspieramy w ten sposób kilka młodych mam! Dalsza pomoc może stać się rzeczywistością właśnie dzięki Tobie!

Przekaż darowiznę w formularzu poniżej i dołącz do Ekipy Remontowej! 🙂