Zbiórka na obozy terapeutyczne dla podopiecznych

Moglibyśmy powiedzieć, że na zorganizowanym przez nas obozie wydarzył się cud przemiany, dokonała niezwykła metamorfoza – młodzież z zamkniętej i nieufnej stała się otwarta i współpracująca. To wszystko prawda. Ale prawdą jest też to, że przecież ci młodzi ludzie nie zmienili się w ciągu kilku dni. Oni po prostu tacy są. 

Zamykamy przeszłość. Poznajemy swoje mocne strony. Ważna jest przyszłość. 

To dorośli, którzy przykleili im etykiety „leniwy”, „trudno nawiązuje kontakt”, muszą zobaczyć w nich tę jasną, pozytywną i wrażliwą osobę. Odciąć przeszłość. Do każdego podejść indywidualnie, odkryć jego wartość i razem spojrzeć w przyszłość. 

To właśnie stało się na obozie. Podczas całego pobytu realizowaliśmy, oparty na założeniach współczesnej psychologii, program warsztatów „ Poznaj swoje mocne strony”. Skupiliśmy się na odnajdywaniu i możliwościach rozwijania mocnych stron – dominujących talentów młodych ludzi. Nie analizowaliśmy tego, co było niedobrego w ich życiu – porażek, traumatycznych doświadczeń, tylko odkrywaliśmy drzemiące w nich możliwości i potencjał, mogące się stać filarami, na których zbudują swoją przyszłość. 

Akceptujemy, zauważamy, słuchamy, rozmawiamy 

Nasi trenerzy i wychowawcy, którzy cały swój czas i energię poświęcili na pracę z młodzieżą, sprawili, że każdy, czasami pierwszy raz w życiu, poczuł się zaakceptowany, zauważony, kochany i ważny. Na drzwiach w pokoju wychowawców wisiała tabliczka ,,Tu możesz zawsze wejść’’. Wchodzili często. 

Warsztaty, sport, zabawa 

Czas na obozie był wypełniony do ostatnich minut zajęciami tanecznymi, kulinarnymi, wizytami w stadninie, sportem, rozmowami przy ognisku, zabawą w wodzie. 

„Nie zostawiajcie nas!” 

Udało nam się sprawić, że uczestnicy wyjeżdżali z obozu szczęśliwi i przekonani, że są w stanie sięgnąć po swoje marzenia. Jednocześnie czuliśmy, że wysyłają nam komunikat ,,Nie zostawiajcie nas’’! Nie chcemy ich zostawić. Wspólnie z naszymi trenerami wyznaczyliśmy każdemu indywidualny program rozwoju, realizowany z tutorem. 

Mamy ogromną nadzieję, że i Państwo będą pamiętać o naszych wychowankach i pomogą im kontynuować fantastycznie rozpoczętą wędrówkę po marzenia. Wierzymy, że wspólnie możemy szeroko rozwinąć, wciąż tylko lekko rozchylone, skrzydła tak bardzo nas potrzebujących młodych ludzi. 

Potrzebujemy: 25 000 zł 

Pomóż zorganizować obóz terapeutyczny, wpłacając:  dowolną kwotę na konto Fundacji: Chcę wpłacić: https://szczesliwejdrogi.org/komu-pomagamy/mlodziez-14-17/