Zbiórka na obóz terapeutyczny dla podopiecznych

W trakcie pandemii w szczególnie trudnej sytuacji znaleźli się podopieczni domów dziecka.

Z Państwa pomocą chcielibyśmy zapewnić im wakacyjny obóz terapeutyczny. Służyć temu ma zbiórka smsowa oraz specjalna audycja Zapraszamy do Trójki w radiowej Trójcie – Programie 3 Polskiego Radia, którą w piątek 10 lipca w g. 16-19 poprowadzi Kuba Strzyczkowski.

Obóz terapeutyczny ma odbyć się w dniach 17-27 sierpnia 2020 roku i będzie przeznaczony dla 40 podopiecznych, wychowujących się w domach dziecka i rodzinach zastępczych w wieku 14-17 lat. Niektórzy z nich przebywają w izolacji od pierwszych dni kwarantanny, aż do dziś. Był i jest to dla nich bardzo trudny czas, bez możliwości spotkania z bliskimi, przyjaciółmi, wyjścia do szkoły i uczestniczenia w zajęciach grupowych. Dlatego chcemy zabrać ich na wymarzone wakacje!

Obóz jest czasem odpoczynku, aktywności na świeżym powietrzu, ale nie brakuje także ciężkiej pracy, długich, często bardzo trudnych rozmów, przełamywania swoich barier i odkrywania potencjału w młodym człowieku.

Na obozie realizowany będzie nowatorski program motywacyjno-rozwojowy Life Plan, stworzony przez podróżnika Marka Kamińskiego. Program ma pomóc młodym ludziom realizować swoje cele, spełniać marzenia i poszerzać ich kompetencje. Czuwać nad tym będzie 6-osobowy zespół profesjonalnej kadry, która na co dzień pracuje z młodzieżą.

Obóz będzie odbywał się w rodzinnym pensjonacie w Okunince nad Jeziorem Białym, który wraz z naszą młodzieżą odwiedzamy od lat i zawsze czuliśmy się tam bezpiecznie, komfortowo i prawie jak w domu. Ze względu na sytuację epidemiologiczną będzie on zamknięty wyłącznie na potrzeby zorganizowania obozu dla podopiecznych Fundacji.

JAK POMÓC?

Prosimy o SMS treści POMAGAM pod numer 75 265 (koszt jednej wiadomości to 6,15 zł z VAT).

Operatorzy Play, Orange, T-mobile i Plus zrzekli się dochodu z połączeń, dzięki czemu cała zebrana kwota posłuży organizacji wakacji dla podopiecznych Fundacji Szczęśliwej Drogi. Numer SMS jest aktywny od 1 do 20 lipca tego roku.

Można także wpłacić darowiznę za pośrednictwem naszej strony: https://szczesliwejdrogi.org/komu-pomagamy/mlodziez-14-17/

Lub dokonać przelewu na konto:

Fundacja Szczęśliwej Drogi
mBank 73 1140 2004 0000 3402 7596 4920
Aleje Jerozolimskie 113/115 lok. 7/0/1009/U 02-017 Warszawa

Zapraszamy także do słuchania popołudniowej audycji Zapraszamy do Trójki w radiowej Trójce – Programie 3 Polskiego Radia w piątek 10 lipca w g. 16-19. Opowiemy wtedy więcej o działalności Fundacji Szczęśliwej Drogi, a Kuba Strzyczkowski przeprowadzi zbiórką smsową na rzecz podopiecznych Fundacji.