Zbiórka na prezenty świąteczne

Święta to magiczny czas, jednak nie dla wszystkich. Nasze dzieciaki często za nimi nie przepadają, mają wiele złych wspomnień. Staramy się małymi kroczkami odczarowywać w ich oczach Boże Narodzenie. 

W tym roku chcemy podarować dzieciakom nie tylko prezenty, ale też ważną życiową lekcję. 

Wyobraź sobie, że wychowujesz się w domu dziecka i przez całe życie dostajesz coś od kogoś. Lubisz dostawać prezenty, to oczywiste. W pewnym momencie jednak, orientujesz się, że bez przerwy nosisz to, co ktoś chciał ci dać, a nie to, co Tobie podobałoby się najbardziej.  

Zdajesz sobie sprawę, że nie masz własnego gustu, a kiedy musisz bez pomocy zrobić zakupy, nie wiesz, jak się do tego zabrać. – To codzienność wielu naszych dorastających dzieciaków. 

W te święta chcemy podarować naszym podopiecznym WYBÓR. Sprezentować im poczucie sprawczości. Dlatego też planujemy zakup 200 kart podarunkowych do sklepów odzieżowych i księgarń. Wartość każdej karty to 100 zł. 

Oprócz możliwości dokonania naprawdę wolnego wyboru, nasi nastolatkowie będą mogli nauczyć się na własnej skórze czegoś o zarządzaniu swoimi funduszami. 

Pójście na samodzielne zakupy w gronie znajomych lub z pomocą Asystenta Usamodzielniania będzie dla nich czymś wyjątkowym, a szybka lekcja płatności kartą przyda im się na przyszłość. 

Zdarza się, że zwyczajne i niepozorne na pierwszy rzut oka prezenty wniosą do życia potrzebujących najwięcej dobra i światła. 

Zachęcamy do wpłacania darowizn w dowolnej kwocie, nie musisz finansować całej karty, ale jeżeli chcesz, możesz zakupić ich nawet kilka 🙂 Okienka do wpłat znajdziesz poniżej.

Zbiórka trwa do 20 grudnia!

Istnieje też możliwość samodzielnego zakupu karty i przekazania jej naszej Fundacji np. Pocztą.