Zbiórka na remont Siłowni Szczęśliwej Drogi w Łodzi. Miejsca kompleksowego wsparcia dorastającej młodzieży.

POMÓŻ DZIECIOM DOROSNĄĆ!

Zwracamy się do Was z serdeczną prośbą o pomoc przy remoncie i wyposażaniu wyjątkowego miejsca dla młodzieży z domów dziecka. W lutym  2020 planujemy otwarcie „Siłowni Szczęśliwej Drogi” w Łodzi, przy ul. Wschodniej 69. Będzie to miejsce dla 150 młodych osób, które nasza Fundacja będzie wspierać w codziennym życiu.

Lokal jest położony w centrum Łodzi, wymagał generalnego remontu, ma powierzchnię 160 m2, wys. 4,2 m i jest wpisany do rejestru zabytków. Przez ostatnie 60 lat funkcjonował tam sklep mięsny. Jest to dla nas bardzo duże wyzwanie finansowe.

Naszym marzeniem jest otwarcie Siłowni  Szczęśliwej Drogi – miejsca kompleksowego wsparcia usamodzielniającej się młodzieży z pieczy zastępczej. Młodzież w wieku 14 – 26 lat będzie pracowała z osobistym asystentem usamodzielnienia. Poprzez diagnozę mocnych stron, korepetycje, terapię i kursy zawodowe chcemy wzmocnić młodych ludzi przed wyruszeniem w najważniejszą z dróg. Największym wyzwaniem będą dla nas młode mamy w domach dziecka i pomoc w rozpoczęciu życia z dzieckiem poza placówką.
Chcemy stworzyć miejsce  gdzie dzieciaki mogą przyjść, napić się herbaty, spotkać z osobami od których dostaną wsparcie.  

Za nami już większość prac remontowych: położenie nowych podłóg, zbudowanie ścian, wymiana drzwi i okien.
Od firmy Inspero otrzymaliśmy tapety, firma Massi sfinansowała nam wyposażenie łazienki.  

Przed nami:
zakup sprzętu AGD do kuchni – 4000 zł,
zakup systemu ogrzewania – 25000 zł,
zakup mebli 20000 zł i wielu innych materiałów

W Warszawie takie miejsce funkcjonuje od 2018 roku. Każdy z naszych podopiecznych ma swojego asystenta usamodzielnienia, z którym na indywidualnych spotkaniach pracuje nad swoim rozwojem. W warszawskiej “Siłowni” Prowadzimy warsztaty, terapie, zajęcia reedukacyjne i tutoring.

I Ty możesz pomóc.  

Każda złotówka jest na wagę złota. Aby nas wesprzeć, możesz przekazać dowolną kwotę na: 

https://szczesliwejdrogi.org/komu-pomagamy/remont-silowni-szczesliwej-drogi-w-lodzi/

Tak przebiega remont:

A tak ma być, kiedy prace dobiegną końca:

DZIECIAKI LICZĄ NA WASZĄ POMOC!