Młodzież 18+

Wybierz rodzaj przekazywanej darowizny oraz przekazywaną kwotę. Każda pomoc jest dla nas bardzo cenna. Daj szansę młodym ludziom na dobry start w życiu.

bilet

30 zł pozwoli na zrobienie zakupów, by zapewnić jeden dzień wyżywienia osobie usamodzielniającej się.

bilet

50 zł pozwoli na opłacenie rachunku za telefon.

bilet

100 zł pozwoli na zakup pary butów.

bilet

Sam zadecyduj, ile jesteś w stanie przekazać. Niezależnie, jaką kwotę wybierzesz, każda kwota bardzo pomoże naszym podopiecznym.

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane sa za pośrednictwem Dotpay.pl

dotpay

Mamy pod opieką 40 usamodzielniających się wychowanek i wychowanków opuszczających rodziny zastępcze czy domy dziecka. Młodzi wychowankowie nie są przygotowani emocjonalnie i zadaniowo do samodzielnego życia.

Nasza fundacja podaje im pomocną dłoń. Asystenci usamodzielnienia, towarzysząc im w codziennym życiu, pomagają rozwiązać problemy, podjąć decyzję, umówić wizytę u lekarza, znaleźć pracę czy wybrać odpowiednią szkołę, urządzić mieszkanie, prowadzić zdrowy styl życia, zaplanować budżet domowy, napisać CV i wiele, wiele innych spraw. Asystent jest osobą, na którą podopieczny może liczyć i jej zaufać, z którą zawsze może porozmawiać.

Marek ma 19 lat. Od 10 roku życia wychowywał się w domu dziecka. W jego rodzinnym domu były alkohol i przemoc. Obecnie tata przebywa w więzieniu, a z mamą nie ma kontaktu. Od kilku miesięcy mieszka w mieszkaniu chronionym, w którym może zostać jeszcze przez sześć miesięcy. Może kiedyś dostanie mieszkanie komunale? Stara się rozpocząć dorosłe, samodzielne życie: uczy się gotować, załatwiać sprawy urzędowe i zarządzać skromnym budżetem, tak by starczyło do pierwszego. Marek, przez swoje problemy w domu, dosyć szybko miał problemy w szkole i z trudem ukończył gimnazjum. Nie był również w stanie poradzić sobie w szkole branżowej. Marek nigdy nie był za granicą. Jego marzeniem jest bycie kierowcą tira, tak by połączyć pracę ze zwiedzaniem świata.

Pomóż Markowi sfinansować kurs prawa jazdy i spełnić jego marzenie.