Młodzież 18+

Wybierz rodzaj przekazywanej darowizny oraz przekazywaną kwotę. Każda pomoc jest dla nas bardzo cenna. Daj szansę młodym ludziom na dobry start w życiu.

bilet

30 zł pozwoli na zrobienie zakupów, by zapewnić jeden dzień wyżywienia osobie usamodzielniającej się.

bilet

50 zł pozwoli na opłacenie rachunku za telefon.

bilet

150 zł pozwoli na sfinansowanie wizyty u psychologa lub terapeuty

bilet

Sam zadecyduj, ile jesteś w stanie przekazać. Niezależnie, jaką kwotę wybierzesz, każda kwota bardzo pomoże naszym podopiecznym.

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane sa za pośrednictwem Dotpay.pl

dotpay

Wyjście z domu dziecka w wieku 18 lat to początek drogi w nieznane. Młodym ludziom w tym czasie towarzyszy wielka niepewność, samotność i strach o przyszłość. Co najgorsze, najczęściej nie mają bliskich, których mogliby prosić o pomoc. Dookoła roi się od wyzwań. Czują się skreśleni przez otaczający ich świat.

W Fundacji Szczęśliwej Drogi wyciągamy do nich pomocną dłoń. Stale mamy pod opieką ok. 130 usamodzielniających się wychowanek i wychowanków, którzy opuścili domy dziecka w Warszawie i w Łodzi.

Staramy się zawsze być blisko naszych podopiecznych, aby było to możliwe, potrzebujemy pomocy ludzi o wielkich sercach. Państwa darowizny to szansa dla młodych ludzi na naukę dorosłości i pełną samodzielność w przyszłości.

Jak działamy? 

Asystenci usamodzielniania 

Podstawą pracy z pełnoletnimi podopiecznymi jest indywidualne wsparcie, które zapewniają im asystenci usamodzielniania. Dobrym przykładem jest tutaj historia Marioli.

Mariola wychowała się w domu dziecka, który opuściła w wieku 18 lat, co miało być wyrazem jej buntu. Zamieszkała w malutkim mieszkaniu z babcią, która jednak pewnego dnia wyrzuciła ją z domu. Mariolę ogarnęła panika: nie zdążyła jeszcze znaleźć pracy, a już straciła dach nad głową. Czuła, że wyjście z domów

Asystentka usamodzielniania pomogła w kryzysowej sytuacji. Pomogła Marioli przejść wszystkie formalności związane z uzyskaniem mieszkania socjalnego. Wspólne wizyty w urzędach oraz u dostawców mediów były dla niej cenną nauką. Teraz już załatwia takie sprawy samodzielnie.

Mariola w tym samym czasie tworzyła wraz z asystentką swoje pierwsze CV i przygotowywała się do rozmów rekrutacyjnych. Udało jej się znaleźć pracę w sklepie odzieżowym.

Sytuacja kryzysowa została zażegnana. Mariola zaczyna poznawać swoje mocne strony i tworzyć najlepszy dla siebie plan przyszłego rozwoju.

Kursy zawodowe i edukacja

Wielu naszych podopiecznych, w tym także Mariola, ma problem z utrzymaniem pracy na dłużej. Często nie mają kierunkowego wykształcenia, zarabiają najniższą krajową i przechodzą z jednego sklepu do drugiego bez szansy na awans i lepsze zarobki. Mariola straciła kolejną pracę i czuła się bezradna.

W czasie jednego ze spotkań z asystentką, Mariola poprosiła o wsparcie w realizacji swojego marzenia. Tworzenie makijaży zawsze było jej pasją, malowała już koleżanki w placówce. W związku z tym bardzo chciała wziąć udział w profesjonalnym kursie wizażu, aby móc zająć się tym zawodowo.

Wspieramy marzenia i przemyślane decyzje naszych podopiecznych. Staramy się finansować jak najwięcej kursów zawodowych i umożliwiać kontynuację nauki. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu naszych drogich darczyńców.

Mariola ukończyła kurs i znalazła dzięki niemu stabilną pracę w salonie kosmetycznym. Czuje się potrzebna, każdego dnia w pracy uczy się czegoś nowego.

Zajęcia w grupie rówieśniczej

Oprócz indywidualnej pracy z asystentem usamodzielniania, nasi podopieczni mają wiele okazji do spotkań w grupie rówieśniczej. Przybierają one formę warsztatów lub spotkań grupy wsparcia

To okazja do integracji z rówieśnikami, a także wymiany doświadczeń i zbudowania wzajemnego zaufania, aby wspólnie pracować nad trudnymi sytuacjami z życia każdego z nich.

Właśnie tam Mariola poznała Kasię, z którą jest teraz bardzo blisko i obie dziewczyny motywują się, żeby regularnie chodzić na wizyty do psychologa.

Piszmy kolejne historie naszych podopiecznych

Mariola przeszła już swoją drogę w Fundacji. Niedługo skończy 26 lat, a my jesteśmy pewni, że jest już nie tylko samodzielną, ale też odpowiedzialną i świadomą dorosłą kobietą.

Jej historia jest jedną z dziesiątek, które nasi podopieczni mogą napisać dzięki Państwa wsparciu.

Każda darowizna to szansa dla młodych dorosłych na zmianę swojego życia na lepsze. Pomagają im Państwo stawiać kolejne kroki na drodze do pełnej niezależności!