Młodzież 18+

Wybierz rodzaj przekazywanej darowizny oraz przekazywaną kwotę. Każda pomoc jest dla nas bardzo cenna. Daj szansę młodym ludziom na dobry start w życiu.

bilet

30 zł pozwoli na zrobienie zakupów, by zapewnić jeden dzień wyżywienia osobie usamodzielniającej się.

bilet

50 zł pozwoli na opłacenie rachunku za telefon.

bilet

150 zł pozwoli na sfinansowanie wizyty u psychologa lub terapeuty

bilet

Sam zadecyduj, ile jesteś w stanie przekazać. Niezależnie, jaką kwotę wybierzesz, każda kwota bardzo pomoże naszym podopiecznym.

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane sa za pośrednictwem Dotpay.pl

dotpay

Kiedy młody człowiek kończy 18 lat i wychodzi z domu dziecka towarzyszy mu niepewność, strach o to jak będzie wyglądała jego przyszłość. Czuje się osamotniony, nie może liczyć na pomoc najbliższych, którzy podpowiedzą mu jak pokierować swoim życiem. Ma problem z, wydawałoby się, prostymi sprawami do załatwienia – pójściem do lekarza czy urzędu, przygotowaniem sobie zdrowych posiłków, założeniem konta w banku czy nawet spędzaniem wolnego czasu. Do tego traumatyczne doświadczenia z okresu dorastania nie pomagają się odnaleźć w nowym, dorosłym świecie.  

Dlatego w Fundacji Szczęśliwej Drogi mogą liczyć na nasze wsparcie. Stale mamy pod opieką ok. 150 usamodzielniających się wychowanek i wychowanków, którzy opuścili domy dziecka w Warszawie i w Łodzi. Staramy się zawsze być blisko naszych podopiecznych, aby było to możliwe, potrzebujemy pomocy ludzi o wielkich sercach. Państwa darowizny to szansa dla młodych ludzi na naukę dorosłości i pełną samodzielność w przyszłości. 

Na czym polegają nasze działania? 

WSPARCIE ASYSTENTA USAMODZIELNIANIA 

Marta po wyjściu z domu dziecka trafiła do mieszkania chronionego. Przytłoczyła ją świadomość, że nagle musi stać się samodzielnym człowiekiem i wziąć odpowiedzialność za swoje życie – w końcu nikt jej do tego nie przygotował. Strach przed dorosłością spowodował, że wolała pozostawić decyzje dotyczące jej życia losowi lub innym osobom. Opuściła się w nauce, przestała chodzić do szkoły, jej poczucie własnej wartości spadło niemal do zera.  

Wtedy właśnie pojawił się Asystent Usamodzielniania – prywatny Anioł Stróż Marty. Usamodzielniający się podopieczni Fundacji razem z Asystentem rozwiązują bieżące problemy oraz tworzą plany krótko i długoterminowe. Otrzymują też wsparcie w załatwieniu codziennych spraw takich jak założenie konta w banku, pójście do urzędu czy lekarza. Dzięki współpracy z Asystentem Marta poczuła, że warto wziąć sprawy w swoje ręce i zadbać o swoją przyszłość. Wróciła do szkoły, podjęła pracę i zaczęła starania o mieszkanie socjalne. 

Marta zaczęła również przychodzić na spotkania grupy wsparcia, podczas której młodzież wymienia się doświadczeniami i wzajemnie wspiera się w kryzysowych sytuacjach. Dzięki grupie Marta poczuła, że nie jest sama i nawiązała nowe przyjaźnie.  

WSPARCIE W EDUKACJI I ROZWOJU ZAWODOWYM  

Wielu naszych podopiecznych, ma problem ze znalezieniem pracy zgodnej z zainteresowaniami, a tym samym z jej utrzymaniem. Często podejmują się zajęcia, które nie daje im możliwości rozwoju, a jedynie pieniądze na przetrwanie przez jakiś czas.  

W tej sytuacji znalazł się nasz podopieczny Wojtek, przed którym stała wizja pracy w sklepie, ale tak naprawdę jego prawdziwym marzeniem było zostanie mistrzem cukiernictwa. Często przynosił do Fundacji różne pyszności, zawsze pomagał w przygotowywaniu tortów urodzinowych dla innych podopiecznych. Aby wesprzeć młody talent, zakupiliśmy profesjonalny kurs cukierniczy, który pomógł Wojtkowi rozwinąć skrzydła. Dzięki kursowi Wojtek dostał się na staż w cukierni i myśli o dalszym rozwoju swojej ścieżki zawodowej w czym wspiera go nasz doradca zawodowy.  

PRZERWAĆ BŁĘDNE KOŁO 

Wielu młodych ludzi trafiających do pieczy zastępczej było świadkami jak ich bliscy zatracali się w uzależnieniach. Gdy dorastają wydaje im się, że jest to jedyny sposób na rozładowanie emocji i radzenie sobie ze stresem. Specjaliści pracujący w Fundacji potrafią zidentyfikować problem i zaoferować odpowiednie wsparcie. Tak było w przypadku Karoliny. Gdy przyszła do Fundacji dała się poznać jako bardzo zdolna, młoda dziewczyna z duszą artystyczną. Zagubienie i poczucie osamotnienia sprawiły, że uzależniła się od środków psychoaktywnych. Dzięki pracy ze swoim Asystentem oraz udziale w terapii uzależnień, Karolina stanęła na nogi, zrozumiała, że chce się leczyć i zawalczyć o lepszą przyszłość.  

Poza wsparciem podopiecznych dotkniętych już problemem uzależnień Fundacja oferuje szeroki program profilaktyczny dla każdego młodego człowieka opuszczającego pieczę zastępczą. Nasza młodzież przychodzi na warsztaty, grupy wsparcia, korzysta z pomocy psychologa. Organizujemy również wyjścia rekreacyjno-kulturalne, dzięki którym nasi podopieczni poznają wartościowe i bezpieczne formy spędzania wolnego czasu.  

Każda darowizna to szansa dla młodych dorosłych wychodzących z domów dziecka na lepszą przyszłość. Dzięki Państwa wsparciu Marta, Wojtek, Karolina i wielu innych podopiecznych Fundacji zaczyna wierzyć, że może odmienić swój los i prowadzić samodzielne, szczęśliwe życie!