Młodzież 18+

Wybierz rodzaj przekazywanej darowizny oraz przekazywaną kwotę. Każda pomoc jest dla nas bardzo cenna. Daj szansę młodym ludziom na dobry start w życiu.

bilet

30 zł pozwoli na zrobienie zakupów, by zapewnić jeden dzień wyżywienia osobie usamodzielniającej się.

bilet

50 zł pozwoli na opłacenie rachunku za telefon.

bilet

100 zł pozwoli na zakup pary butów.

bilet

Sam zadecyduj, ile jesteś w stanie przekazać. Niezależnie, jaką kwotę wybierzesz, każda kwota bardzo pomoże naszym podopiecznym.

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane sa za pośrednictwem Dotpay.pl

dotpay

Młodzi ludzie po wyjściu z domów dziecka zderzają się z nieznaną rzeczywistością. Towarzyszy im niepewność, strach o przyszłość. Nie mają bliskich, których mogliby prosić o pomoc. Dookoła roi się od wyzwań. Czują się skreśleni przez otaczający ich świat.

W Fundacji Szczęśliwej Drogi wyciągamy pomocną dłoń do młodych dorosłych w potrzebie. Stale mamy pod opieką 130 usamodzielniających się wychowanek i wychowanków, którzy opuścili domy dziecka w Warszawie i w Łodzi.

Staramy się zawsze być blisko naszych podopiecznych, aby było to możliwe, potrzebujemy pomocy ludzi o wielkich sercach. Państwa darowizny to szansa dla młodych ludzi na naukę dorosłości i pełną samodzielność w przyszłości.

Jak działamy? 

Asystenci usamodzielniania 

Zapewniamy podopiecznym indywidualnie i kompleksowe wsparcie. Jest to możliwe dzięki autorskiemu programowi, który opiera się na pracy asystentów usamodzielniania. Obrazuje to historia Marcina.

Marcin wychował się w domu dziecka, a kiedy miał 18 lat, opuścił placówkę. Chłopak zamieszkał z ojcem, który po krótkim czasie przeżył nawrót choroby alkoholowej. Marcina ogarnęła panika: nie miał pracy i pieniędzy. Czuł, że niedługo straci dach nad głową.

Asystentka usamodzielniania pomogła w kryzysowej sytuacji. Wspólnie udało się załatwić formalności, aby Marcin otrzymał mieszkanie socjalne. Kolejne wizyty w urzędach były dla chłopaka cenną nauką. Dzisiaj załatwia takie sprawy samodzielnie.

Jeszcze przed przeprowadzką, Marcin ze swoją asystentką stworzył pierwsze CV i przygotowywał się do rozmów rekrutacyjnych. Znalazł pracę w sklepie odzieżowym.

Sytuacja kryzysowa została zażegnana. Marcin zaczął planować dalszą przyszłość, poznając swoje mocne strony z pomocą asystenta usamodzielniania.

Kursy zawodowe i edukacja

Wielu naszych podopiecznych, w tym także Marcin, ma problem z utrzymaniem pracy na dłużej. Często nie mają kierunkowego wykształcenia, zarabiają najniższą krajową. Marcin tracił jedną pracę za drugą i czuł się bezsilny.

Na jezdnym ze spotkań z asystentką Marcin znalazł pomysł na siebie. Majsterkowanie i motoryzacja zawsze były jego hobby, dlatego wymarzył sobie udział w kursie zawodowym na operatora wózków widłowych lub innych maszyn.

Wspieramy marzenia i przemyślane decyzje naszych podopiecznych. Staramy się finansować jak najwięcej kursów zawodowych i umożliwiać kontynuację nauki. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu naszych drogich darczyńców.

Marcinowi udało się skończyć kurs, dzięki czemu znalazł stabilną i dobrze płatną pracę w firmie produkcyjnej. Czuje się potrzebny, zna się na swojej pracy, znowu uwierzył w siebie.

Zajęcia w grupie rówieśniczej

Oprócz indywidualnej pracy z asystentem usamodzielniania, nasi podopieczni mają wiele okazji do spotkań w grupie rówieśniczej. Przybierają one formę warsztatów lub Treningów Umiejętności Społecznych.

To okazja do przyjemnego spędzenia wolnego czasu, a także nauki gotowania, planowania budżetu domowego, funkcjonowania na rynku pracy, a nawet sprzątania i układania swojej diety.

Właśnie tam Marcin nauczył się dbać mieszkanie, dowiedział się i jakie ryzyko niosą za sobą pożyczki i kredyty, które kusiły go z reklam i billboardów.

Piszmy kolejne historie naszych podopiecznych

Marcin przeszedł już całą drogę w naszej Fundacji. Niedługo skończy 26 lat, a my jesteśmy pewni, że będzie nie tylko samodzielnym, ale też odpowiedzialnym, świadomym i dobrym dorosłym.

Jego historia jest jedną z dziesiątek, które nasi podopieczni mogą napisać dzięki Państwa wsparciu.

Każda darowizna to szansa dla młodych dorosłych na zmianę swojego życia na lepsze. Pomagają im Państwo stawiać kolejne kroki na drodze do pełnej niezależności!