Z wykształcenia prawnik, z misji społecznik; wieloletnia przewodnicząca Rady Rodziców, przewodnicząca Rady Oświatowej w Piasecznie (2013-2014) i wiceprzewodnicząca Piaseczyńskiego Porozumienia Rad Rodziców (2014-2015). Założyciel i fundator Fundacji Szczęśliwej Drogi. Mama Miłosza i Kuby.
Pracuje na kierowniczych stanowiskach w międzynarodowych korporacjach z branży IT, z którą związany jest od ponad 20 lat.
W Fundacji odpowiedzialny za rozwój i pełne wykorzystanie narzędzi informatycznych wspierających działalność statutową. Uczestniczy w codziennych pracach Fundacji, wspiera optymalizację wewnętrznych procesów a także angażuje się w rozwój i podtrzymywanie relacji z partnerami Fundacji.
Absolwent Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach, ukończył studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, odbył liczne szkolenia z obszaru biznesu w tym w INSEAD w Fontainebleau we Francji.
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Radca prawny, CEO, coach biznesu, wydawca prasowy oraz doradca kluczowych spółek Skarbu Państwa i największych przedsiębiorstw prywatnych z branży energetycznej, nieruchomości, IT i gospodarki odpadami. Założyciel i Prezes Instytutu Badań i Rozwoju Nauk Prawnych i Ekonomicznych Eurostrateg sp. z o.o. Fundację wspiera w zagadnieniach prawnych.
Z wykształcenia jest inżynierem elektrykiem – absolwent Politechniki Warszawskiej z 1988 roku. W latach 1988 – 2001 pracował w USA i w Kanadzie. Po powrocie do kraju, w roku 1992 rozpoczął karierę w polskiej branży IT. W latach 1994 – 2006 pracował w Hewlett-Packard Polska, gdzie przez ostatnie osiem lat pełnił funkcję Prezesa Zarządu. W 2006 roku przeszedł do firmy Oracle, gdzie był Prezesem Zarządu Oracle Polska i pełnił regionalne funkcje managerskie.
We wrześniu 2013 r. został wiceprezesem Asseco Poland SA. Kierował procesem konsolidacji polskich spółek Grupy Asseco i od stycznia 2016 r. jest prezesem powstałej w wyniku tej konsolidacji firmy – Asseco Data Systems SA. Andrzej Dopierała odpowiada w Grupie Asseco m.in. za biznes z Sektorem Obronnym, z Samorządami, Uczelniami, Cyberbezpieczeństwo, Usługi Chmurowe i Podpis Elektroniczny. Mieszka w Warszawie, żonaty, ma trójkę dorosłych dzieci.
Ma ponad 30-letnie doświadczenie w pracy w profesjonalnym środowisku usługowym.Olga, która pochodzi z Polski, a wykształcenie zdobyła w Wielkiej Brytanii, zbudowała swoją karierę konsultanta i lidera w zakresie świadczenia profesjonalnych usług w dziale finansów przedsiębiorstw (Corporate Finance) PwC w Wielkiej Brytanii. Pracę rozpoczęła w zespole ds. finansów przedsiębiorstw w londyńskim oddziale firmy Coopers & Lybrand (później PwC) w 1991 r. W latach 1999 -2004 była partnerem w dziale finansów przedsiębiorstw brytyjskiej firmy, gdzie pracowała nad wieloma projektami dla klientów z branż infrastruktury i energii oraz sektora publicznego dotyczącymi współpracy między sektorem prywatnym a publicznym.Olga spędziła ostatnie 14 lat pracując z klientami i rozwijając działalność PwC w Europie Środkowej i Wschodniej, osiągając pozycję CEO PwC w Europie Środkowo-Wschodniej, odpowiedzialną za 29 krajów, 300 partnerów i 12 000 pracowników.W ramach tej roli była członkiem Rady Strategicznej PwC, w skład której wchodzi 20 czołowych liderów sieci PwC.Po czteroletniej kadencji Olga jest obecnie na urlopie naukowym, realizując swoją pasję promowania odpowiedzialnego przywództwa
Po ukończeniu Instytutu Informatyki Politechniki Warszawskiej pozostał na uczelni jako pracownik naukowo-dydaktyczny na kolejne dwa lata. Bezpośrednio z Instytutu trafił do IBM Polska. Już w trakcie pracy zawodowej ukończył studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim i MBA w Henley Management College. Od dwudziestu lat związany z rynkiem informatycznym w Polsce. Początkowo jako inżynier, potem jako specjalista sprzedaży, dyrektor sprzedaży oraz specjalista od rozwoju rynku. Obecnie kieruje działalnością IBM Polska w Sektorze Zdrowia. Do jego codziennych obowiązków należy poszukiwanie innowacyjnych projektów w obszarze e-Zdrowia.
Pracuje w administracji samorządowej, z którą związana jest od ponad 20 lat. Równocześnie realizuje projekty na rzecz prawidłowego żywienia dzieci i młodzieży. Członkini-specjalistka Komitetu Nauki o Żywieniu Człowieka PAN. Od wielu lat zaangażowana w działania organizacji pozarządowych. Absolwentka studiów podyplomowych w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i Szkole Głównej Handlowej.
Pedagog, wieloletni pracownik domu dziecka i Powiatowego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych. Przez większość zawodowego życia wspomaga młodzież z pieczy zastępczej w usamodzielnieniu. Brała udział w projekcie opieki nad mieszkaniami chronionymi w Warszawie oraz w pracy zespołu eksperckiego opracowującego model wsparcia usamodzielniających się wychowanków pieczy zastępczej w Łodzi. Brała udział w projekcie Towarzystwa Psychoprofilaktycznego usamodzielniania metodą terapeutyczną. Posiada Certyfikat Asystenta Rodziny i Certyfikat Tutora.
Trener, coach, autorka programu „Poznaj swoje mocne strony”, prowadzi warsztaty dla młodzieży. Jest certyfikowanym facylitatorem. Pracowała jako specjalista w wydawnictwie edukacyjnym organizując kursy, warsztaty i wykłady dla nauczycieli. Współpracowała jako wykładowca z Uniwersytetem Warszawskim i Szkołą Wyższą im. Bogdana Jańskiego. Z radością odkrywa z młodzieżą ich mocne strony i możliwości rozwoju. W wolnym czasie lubi podróżować i chodzić po górach.
Absolwent politologii na Uniwersytecie Warszawskim. Prowadzi własną działalność z zakresu organizacji eventów. Ma doświadczenie w pracy w roli konferansjera i wodzireja. Uczestnik projektów realizowanych przez Fundację Robinson Crusoe. Wspiera działania i projekty w Fundacji Szczęśliwej Drogi.
Z wykształcenia pedagog i logopeda. Od lat pracuje jako pedagog w domu dziecka. Cały czas rozwija swoje kompetencje poprzez studia podyplomowe, szkolenia i kursy. Wolny czas najchętniej spędza z bliskimi lub dobrą książką. Lubi podróżować. Praca z młodzieżą jest nie tylko jej obowiązkiem, ale również pasją.
Absolwentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie: studiów pierwszego stopnia na kierunku „Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna” oraz studiów magisterskich na kierunku „Pedagogika szkolna z przedsiębiorczością”.
Ukończyła również studia podyplomowe na kierunku „Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną i autyzmem”. Aktualnie studentka studiów podyplomowych na kierunku „Diagnoza i terapia dziecka z zaburzeniami integracji sensorycznej”.
Pierwsze kroki stawiała jako wychowawca w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej. Od kilku lat nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, a
od 2019 roku, pełni również rolę asystenta usamodzielniania w Fundacji Szczęśliwej Drogi, gdzie pracuje z podopiecznymi przygotowującymi się do usamodzielniania w wieku 14-17 lat.
Z wykształcenia pedagog specjalny i coach. Pracuje jako wychowawca w Domu Dziecka. Ukończyła wiele szkoleń w zakresie rozwoju dziecka i wychowania. Swoje pierwsze kroki zawodowe stawiała w organizacjach pozarządowych, pracowała w Telefonie Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. W wolnych chwilach czyta książki, a nadmiar energii spala na rowerze.
Z wykształcenia inżynier sterowania ruchem lotniczym i pedagog resocjalizacyjny. Wieloletni instruktor harcerski, wolontariusz organizacji społecznych. Doświadczenie w pracy z młodzieżą zagrożoną wykluczeniem społecznym zdobywał jako wolontariusz w Stowarzyszeniu „Mierz Wysoko” oraz jako wychowawca usamodzielnienia w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym Księży Orionistów. Ukończył Studium Pomocy i Edukacji Psychologicznej w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej „Intra” w Warszawie. W wolnym czasie muzykuje, tańczy, czyta książki, wędruje po górach, morsuje.
Absolwent studiów prawniczych na Uniwersytecie Gdańskim.
Działał w Europejskim Stowarzyszeniu Studentów Prawa ELSA Gdańsk, gdzie zajmował się fundraisingiem, marketingiem i komunikacją.
Dotychczasowe doświadczenie zawodowe zdobywał w kancelariach prawnych i redakcji internetowego portalu informacyjnego.
Z zamiłowania składacz słów. Autor powieści, zbioru opowiadań i licznych publikacji internetowych. Nadal stara się literacko rozwijać.
W wolnych chwilach gotuje dla najbliższych.
Z wykształcenia pedagog w zakresie resocjalizacji. Pracuje jako wychowawca w Domu Dziecka. Swoje pierwsze kroki zawodowa stawiała w Świetlicy Środowiskowej. Wolny czas spędza z przyjaciółmi. Angażuje się w pomoc bezdomnym zwierzętom.
Ukończył dwa kierunki studiów pedagogicznych na Uniwersytecie Łódzkim. W czasie studiów był współtwórcą projektu „Masz prawo się bać” skierowanego do wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii i alkoholików, którzy na co dzień żyją w strachu o swoją przyszłość. Zaraz po studiach rozpoczął pracę w Domu Dziecka, gdzie pracował prawie siedem lat. Pomoc młodym ludziom to sens jego życia.
Z wykształcenia inżynier transportu ze specjalizacją logistyki i technologii transportu drogowego, czym zajmuje się zawodowo.
Od zawsze interesuje ją matematyka, a największą przyjemność czerpie z pomocy innym – z połączenia tych dwóch rzeczy dwa lata temu powstał pomysł udzielania korepetycji w Fundacji.
Wolny czas lubi poświęcać na spotkania z przyjaciółmi, gry planszowe, oglądanie filmów oraz zabawę z psami, które są jej największą miłością.
Z wykształcenia pedagog (Uniwersytet Łódzki- Wydział Nauk o Wychowaniu). Prywatnie lubi tańczyć oraz spędzać wieczory z książką. Kocha naturę i pracę z dziećmi. W grupie ceniona jest za uważność i umiejętność słuchania.
Ukończyła studia magisterskie w zakresie pedagogiki wieku dziecięcego oraz studia podyplomowe w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi. Zawodowo, poza zaangażowaniem w działania Fundacji, zajmuje się zarządzaniem placówką opiekuńczo-wychowawczą dla dzieci do lat 3. Praca w domu dziecka pozwoliła odkryć pasję wspierania młodych ludzi.
Prywatnie realizuje się poprzez tworzenie projektów dekoratorskich oraz pracę przy tworzeniu i dbaniu o własny ogród.
Z wykształcenia pedagog specjalny (oligofrenopedagog, tyflopedagog). Od 18 lat zarządza placówką opiekuńczo-wychowawczą dla dzieci do lat 3. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w Szkole Specjalnej, Domu Małego Dziecka oraz w Ośrodku dla Niewidomych i Słabowidzących. Prywatnie miłośniczka zwierząt i aktywnego wypoczynku, a w szczególności biegania i jazdy konnej.
Absolwentka pedagogiki o specjalności resocjalizacja. Obecnie, poza fundacją, pracuje jako wychowawca w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii.
Karierę zawodową rozpoczęła od pracy w pogotowiu opiekuńczym, doświadczenie zdobyła jako streetworker pracujący bezpośrednio z osobami bezdomnymi, przebywającymi na terenie miasta Łodzi. Prywatnie mama, pasjonatka podróży, natury, literatury i psychologii.
W pracy zawodowej kieruje się trzema zasadami: cierpliwość, naturalność, wzajemny szacunek.
Ukończyła studia I stopnia pedagogiki o specjalizacji resocjalizacja z profilaktyką społeczną i prewencją kryminalną oraz studia II stopnia pedagogiki o specjalizacji diagnoza i terapia pedagogiczna. Swoją karierę zawodową rozpoczęła od razu po ukończeniu studiów I stopnia jako wychowawca w Domu Dziecka. Aktualnie oprócz pełnienia roli asystentki usamodzielniania w Fundacji, pracuje jako nauczyciel świetlicy.
W wolnym czasie lubi podróżować i czytać literaturę kryminalną.
Studentka prawa na warszawskim uniwersytecie. Przez dwa lata była związana z pracą w lokalnych kancelariach prawniczych. Pozwoliło jej to uzyskać odpowiednie doświadczenie w zadaniach administracyjnych, jednak zawsze pragnęła by jej praca przyczyniała się do czynienia dobra dla innych.
Od początku swojej edukacji angażowała się w wiele akcji charytatywnych, a aktualne stanowisko w Fundacji umożliwia jej realizować założone cele.
Uwielbia podróżować, zwiedzać i poznawać nowe rzeczy oraz miejsca. Próbowała swoich sił w nauce gry na gitarze, miejskich quizach i zajęciach z boksu. Dodatkowo interesuje się kulturą włoską oraz psychologią. Kocha zwierzęta i nie je mięsa.
Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie na kierunku Edukacja i Rehabilitacja Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.
Od lat pracuje w placówkach wspierających dzieci i młodzież z trudnościami: szkołach specjalnych, świetlicach środowiskowych, punktach terapeutycznych.
Ukończyła liczne kursy doskonalące, m.in. Komunikacja alternatywna, terapia behawioralna.
Pełni rolę asystentki usamodzielniania w Fundacji Szczęśliwej Drogi, gdzie oprócz indywidualnych i grupowych zajęć pedagogicznych, uczy podopiecznych gry na ukulele.
Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie na kierunkach praca socjalna (studia I stopnia) oraz pedagogika specjalna o specjalności pedagogika resocjalizacyjna z profilaktyką społeczną (studia II stopnia).
Na co dzień pracuje z pełnoletnią młodzieżą w Fundacji Szczęśliwej Drogi, a poza nią bierze czynny udział w procesie aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami. W wolnej chwili uwielbia spędzać czas w kuchni.
Pieczenie i gotowanie to dla niej najlepszy sposób na odstresowanie i uspokojenie myśli.
Studentka psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Dotychczasowe doświadczenie zawodowe zdobyła w Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii na stanowisku sekretarki medycznej w Poradni Zdrowia Psychicznego i Poradni Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży, a także w Poradni dla Osób z Autyzmem Dziecięcym.
W wolnym czasie czyta książki i szydełkuje. W Fundacji Szczęśliwej Drogi od kwietnia 2022 r. pełni funkcję asystentki usamodzielniania dla grupy wiekowej 14-17 lat.
Wszystkie pola są wymagane.