Z wykształcenia prawnik, z misji społecznik; wieloletnia przewodnicząca Rady Rodziców, przewodnicząca Rady Oświatowej w Piasecznie (2013-2014) i wiceprzewodnicząca Piaseczyńskiego Porozumienia Rad Rodziców (2014-2015). Założyciel i fundator Fundacji Szczęśliwej Drogi. Mama Miłosza i Kuby.
Pracuje na kierowniczych stanowiskach w międzynarodowych korporacjach z branży IT, z którą związany jest od ponad 20 lat. W Fundacji odpowiedzialny za rozwój i pełne wykorzystanie narzędzi informatycznych wspierających działalność statutową. Uczestniczy w codziennych pracach Fundacji, wspiera optymalizację wewnętrznych procesów a także angażuje się w rozwój i podtrzymywanie relacji z partnerami Fundacji. Absolwent Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach, ukończył studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, odbył liczne szkolenia z obszaru biznesu w tym w INSEAD w Fontainebleau we Francji.
Z wykształcenia jest inżynierem elektrykiem – absolwent Politechniki Warszawskiej z 1988 roku. W latach 1988 – 2001 pracował w USA i w Kanadzie. Po powrocie do kraju, w roku 1992 rozpoczął karierę w polskiej branży IT. W latach 1994 – 2006 pracował w Hewlett-Packard Polska, gdzie przez ostatnie osiem lat pełnił funkcję Prezesa Zarządu. W 2006 roku przeszedł do firmy Oracle, gdzie był Prezesem Zarządu Oracle Polska i pełnił regionalne funkcje managerskie. We wrześniu 2013 r. został wiceprezesem Asseco Poland SA. Kierował procesem konsolidacji polskich spółek Grupy Asseco i od stycznia 2016 r. jest prezesem powstałej w wyniku tej konsolidacji firmy – Asseco Data Systems SA. Andrzej Dopierała odpowiada w Grupie Asseco m.in. za biznes z Sektorem Obronnym, z Samorządami, Uczelniami, Cyberbezpieczeństwo, Usługi Chmurowe i Podpis Elektroniczny. Mieszka w Warszawie, żonaty, ma trójkę dorosłych dzieci.
Ma ponad 30-letnie doświadczenie w pracy w profesjonalnym środowisku usługowym.Olga, która pochodzi z Polski, a wykształcenie zdobyła w Wielkiej Brytanii, zbudowała swoją karierę konsultanta i lidera w zakresie świadczenia profesjonalnych usług w dziale finansów przedsiębiorstw (Corporate Finance) PwC w Wielkiej Brytanii. Pracę rozpoczęła w zespole ds. finansów przedsiębiorstw w londyńskim oddziale firmy Coopers & Lybrand (później PwC) w 1991 r. W latach 1999 -2004 była partnerem w dziale finansów przedsiębiorstw brytyjskiej firmy, gdzie pracowała nad wieloma projektami dla klientów z branż infrastruktury i energii oraz sektora publicznego dotyczącymi współpracy między sektorem prywatnym a publicznym.Olga spędziła ostatnie 14 lat pracując z klientami i rozwijając działalność PwC w Europie Środkowej i Wschodniej, osiągając pozycję CEO PwC w Europie Środkowo-Wschodniej, odpowiedzialną za 29 krajów, 300 partnerów i 12 000 pracowników.W ramach tej roli była członkiem Rady Strategicznej PwC, w skład której wchodzi 20 czołowych liderów sieci PwC.Po czteroletniej kadencji Olga jest obecnie na urlopie naukowym, realizując swoją pasję promowania odpowiedzialnego przywództwa
Po ukończeniu Instytutu Informatyki Politechniki Warszawskiej pozostał na uczelni jako pracownik naukowo-dydaktyczny na kolejne dwa lata. Bezpośrednio z Instytutu trafił do IBM Polska. Już w trakcie pracy zawodowej ukończył studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim i MBA w Henley Management College. Od dwudziestu lat związany z rynkiem informatycznym w Polsce. Początkowo jako inżynier, potem jako specjalista sprzedaży, dyrektor sprzedaży oraz specjalista od rozwoju rynku. Obecnie kieruje działalnością IBM Polska w Sektorze Zdrowia. Do jego codziennych obowiązków należy poszukiwanie innowacyjnych projektów w obszarze e-Zdrowia.
Pracuje w administracji samorządowej, z którą związana jest od ponad 20 lat. Równocześnie realizuje projekty na rzecz prawidłowego żywienia dzieci i młodzieży. Członkini-specjalistka Komitetu Nauki o Żywieniu Człowieka PAN. Od wielu lat zaangażowana w działania organizacji pozarządowych. Absolwentka studiów podyplomowych w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i Szkole Głównej Handlowej.
Absolwentka Handlu Międzynarodowego Akademii Ekonomicznej w Poznaniu z 20-letnim doświadczeniem pracy w bankowości korporacyjnej w bankach: BZWBK/Allied Irish Bank, DNB Nord, ABN Amro i Royal Bank of Scotland. Obecnie Wicedyrektor Odziału Caixabank w Polsce zarządzająca zespołem bankowości korporacyjnej banku.
Oprócz działalności biznesowej aktywna działalność społeczna w obszarze diversity, przeciwdziałaniu wykluczeniom oraz pomocy dzieciom.
Członek Rady Polskiego Komitetu Narodowego Unicef. Współpraca z fundacjami i stowarzyszeniami w Polsce, m.in.: Fundacja Iskierka, Fundacja Szczęśliwej Drogi, Stowarzyszenie Otwarte Drzwi, Fundacja Virtuosa i inne.
Prywatnie mama dwóch córek Hani i Ewy, lat 14 i 12.
Miłośniczka sportu oraz muzyki.
Pedagog, wieloletni pracownik domu dziecka i Powiatowego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych. Przez większość zawodowego życia wspomaga młodzież z pieczy zastępczej w usamodzielnieniu. Brała udział w projekcie opieki nad mieszkaniami chronionymi w Warszawie oraz w pracy zespołu eksperckiego opracowującego model wsparcia usamodzielniających się wychowanków pieczy zastępczej w Łodzi. Brała udział w projekcie Towarzystwa Psychoprofilaktycznego usamodzielniania metodą terapeutyczną. Posiada Certyfikat Asystenta Rodziny i Certyfikat Tutora.
Trener, coach, autorka programu „Poznaj swoje mocne strony”, prowadzi warsztaty dla młodzieży. Jest certyfikowanym facylitatorem. Pracowała jako specjalista w wydawnictwie edukacyjnym organizując kursy, warsztaty i wykłady dla nauczycieli. Współpracowała jako wykładowca z Uniwersytetem Warszawskim i Szkołą Wyższą im. Bogdana Jańskiego. Z radością odkrywa z młodzieżą ich mocne strony i możliwości rozwoju. W wolnym czasie lubi podróżować i chodzić po górach.
Z wykształcenia pedagog i logopeda. Od lat pracuje jako pedagog w domu dziecka. Cały czas rozwija swoje kompetencje poprzez studia podyplomowe, szkolenia i kursy. Wolny czas najchętniej spędza z bliskimi lub dobrą książką. Lubi podróżować. Praca z młodzieżą jest nie tylko jej obowiązkiem, ale również pasją.
Z wykształcenia pedagog specjalny i coach. Pracuje jako wychowawca w Domu Dziecka. Ukończyła wiele szkoleń w zakresie rozwoju dziecka i wychowania. Swoje pierwsze kroki zawodowe stawiała w organizacjach pozarządowych, pracowała w Telefonie Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. W wolnych chwilach czyta książki, a nadmiar energii spala na rowerze.
Z wykształcenia pedagog w zakresie resocjalizacji. Pracuje jako wychowawca w Domu Dziecka. Swoje pierwsze kroki zawodowa stawiała w Świetlicy Środowiskowej. Wolny czas spędza z przyjaciółmi. Angażuje się w pomoc bezdomnym zwierzętom.
Ukończył dwa kierunki studiów pedagogicznych na Uniwersytecie Łódzkim. W czasie studiów był współtwórcą projektu „Masz prawo się bać” skierowanego do wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii i alkoholików, którzy na co dzień żyją w strachu o swoją przyszłość. Zaraz po studiach rozpoczął pracę w Domu Dziecka, gdzie pracował prawie siedem lat. Pomoc młodym ludziom to sens jego życia.
Z wykształcenia pedagog (Uniwersytet Łódzki- Wydział Nauk o Wychowaniu). Prywatnie lubi tańczyć oraz spędzać wieczory z książką. Kocha naturę i pracę z dziećmi. W grupie ceniona jest za uważność i umiejętność słuchania.
Ukończyła studia magisterskie w zakresie pedagogiki wieku dziecięcego oraz studia podyplomowe w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi. Zawodowo, poza zaangażowaniem w działania Fundacji, zajmuje się zarządzaniem placówką opiekuńczo-wychowawczą dla dzieci do lat 3. Praca w domu dziecka pozwoliła odkryć pasję wspierania młodych ludzi. Prywatnie realizuje się poprzez tworzenie projektów dekoratorskich oraz pracę przy tworzeniu i dbaniu o własny ogród.
Z wykształcenia pedagog specjalny (oligofrenopedagog, tyflopedagog). Od 18 lat zarządza placówką opiekuńczo-wychowawczą dla dzieci do lat 3. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w Szkole Specjalnej, Domu Małego Dziecka oraz w Ośrodku dla Niewidomych i Słabowidzących. Prywatnie miłośniczka zwierząt i aktywnego wypoczynku, a w szczególności biegania i jazdy konnej.
Ukończyła studia I stopnia pedagogiki o specjalizacji resocjalizacja z profilaktyką społeczną i prewencją kryminalną oraz studia II stopnia pedagogiki o specjalizacji diagnoza i terapia pedagogiczna. Swoją karierę zawodową rozpoczęła od razu po ukończeniu studiów I stopnia jako wychowawca w Domu Dziecka. Aktualnie oprócz pełnienia roli asystentki usamodzielniania w Fundacji, pracuje jako nauczyciel świetlicy. W wolnym czasie lubi podróżować i czytać literaturę kryminalną.
Absolwentka filologii portugalskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Odbyła praktyki absolwenckie w portugalskiej organizacji pozarządowej, gdzie miała okazję pracować jako wolontariuszka i zdobyć doświadczenie w działalności edukacyjno-kulturowej na rzecz lokalnej społeczności. W przeszłości udzielała się również w różnych projektach studenckich oraz pracowała jako lektorka języka portugalskiego. Pasjonatka języków obcych oraz kultury portugalskiej. W wolnym czasie lubi podróżować, gotować, grać na ukulele, czytać książki, chodzić do teatru i spacerować. Uważa, że gastroturystyka to najlepszy i najprzyjemniejszy sposób na poznawanie nowych zakątków świata.
Studentka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie na kierunku Pedagogika resocjalizacyjna z profilaktyką społeczną (kontynuacja: studia II stopnia). Swoje pierwsze kroki zawodowe stawiała w przedszkolu jako nauczyciel wspomagający dzieci ze spektrum autyzmu. Aktualnie pracuje w Fundacji Szczęśliwej Drogi jako asystent usamodzielniania grupy młodszej. Poza pracą bierze czynny udział w wielu projektach uczelnianych z zakresu resocjalizacji oraz obejmuje stanowisko sekretarza Klubu studenckiego “Leon”, który zajmuje się integracją studentów. Interesuje się wiedzą z zakresu psychoterapii, psychologii i resocjalizacji. W przyszłości chciałaby ukończyć szkołę psychoterapii. Swój wolny czas spędza na czytaniu książek, gotowaniu i słuchaniu podcastów.
Ukończyła studia I stopnia na kierunku Pedagogika specjalna z resocjalizacją na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Obecnie kontynuuje naukę na studiach II stopnia. Ukończyła liczne kursy, m.in.: „Uzależnienia i problemy behawioralne” kończący się certyfikatem, a także „Technik Alexandra”. W swoim życiu zbierała doświadczenie jako opiekun kolonijny i animator. Udało jej się również bliżej spotkać ze strukturą Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, Zakładu Poprawczego i Zakładu Karnego. Aktualnie pracuje w Fundacji Szczęśliwej Drogi jako asystent usamodzielniania grupy młodszej.
W wolnym czasie interesuje się muzyką, teatrem oraz kinem. Jej uwagę przykuwa projektowanie mody i obserwowanie większości pokazów topowych projektantów. W wolnym czasie zatapia się w pisaniu książki. Jej najnowszym konikiem są badania na temat empatii.
Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie na kierunkach pedagogika specjalna – resocjalizacja ze wspomaganiem rodziny (studia magisterskie) oraz studia podyplomowe – doradztwo zawodowe. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała w organizacjach pozarządowych zajmując się aktywizacją zawodową osób z niepełnosprawnościami oraz szeroko rozumianym wsparciem , tych którzy znajdują się w sytuacji kryzysu. W Fundacji Szczęśliwej Drogi jako doradca zawodowy wspiera podopiecznych w wyborze odpowiedniej dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.
W wolnym czasie podróżuje po kraju i uprawia jogę. Uwielbia motoryzację i zwierzęta, interesuje się dogoterapią – swoją suczkę Misti (jack russel terier) szkoli i uczy kolejnych sztuczek, obiecała że pupil zawita czasem w naszej Fundacji. 🙂
Absolwentka Pedagogiki, Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji, Bezpieczeństwa Narodowego oraz Suicydologii. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała w domach dziecka i placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Obecnie pracuje jako sądowy kurator społeczny oraz w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii i Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym. W Fundacji Szczęśliwej Drogi pełni rolę asystenta usamodzielniania w grupie 18+.
Kocha zwierzęta i sport. Jest pasjonatką sztuk walki, w wolnym czasie trenuje muay thai.
Pedagog i psychoterapeuta młodzieży i dorosłych. Absolwentka Instytutu Analizy Grupowej Rasztów oraz Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Ukończyła również Coaching w Pedagogium.
Na co dzień pracuje indywidualnie w Introsferze oraz w Rodzinnej Poradni Powiślańskiej Fundacji Społecznej, ze szczególnym uwzględnieniem długoterminowej pracy psychologicznej z młodzieżą i dorosłymi. Doświadczenie pedagogiczne, psychologiczne, interwencyjne i terapeutyczne w pracy z młodzieżą i dorosłymi zdobyła podczas licznych staży, warsztatów i treningów oraz pracy w fundacjach i placówkach oświatowych. Prowadziła grupy młodzieżowe i warsztaty dla rodziców i nauczycieli. Wspierała nastolatków w kryzysach tożsamościowych.
Pasjonatka podróży górskich, survivalowych i sportów podnoszących adrenalinę.
Wszystkie pola są wymagane.