Mentoring 2.0

Poszukiwanie drogi zawodowej to wyzwanie, któremu każdy z nas musi sprostać. Wychowankowie i wychowanki domów dziecka mają z tym jednak dużo więcej problemów. Brak wzorców wśród bliskich, nieznajomość rynku pracy i poczucie wykluczenia sprawia, że często podejmują się zajęć znacznie poniżej swoich potencjału.

Razem z Państwa firmą, możemy pomóc znaleźć wymarzoną ścieżkę kariery młodzieży z domów dziecka

Mentoring 2.0 to spotkania w siedzibach firm, w których stawiamy na praktykę. Dajemy grupie młodzieży możliwość „posmakowania” pracy na różnych stanowiskach i szansę kontaktu młodzieży z osobami o bogatszym doświadczeniem zawodowym.

Państwa firma, historie zawodowe Państwa pracowników, a także zadania z którymi zmierzą się uczestnicy Mentoringu 2.0, mogą stać się dla młodych ludzi inspiracją w planowaniu swojej przyszłości i z pewnością niezapomnianym doświadczeniem.

Formuła każdego spotkania w ramach Mentoringu 2.0 jest nieco inna – zależy nam na elastyczności współpracy z Partnerami. Kilka punktów jest jednak niezmiennych:

  1. Spotkanie z pracownikami i/lub kardą kierowniczą firmy, w czasie którego młodzież poznaje ich historie zawodowe i specyfikę firmy;
  2. Zadania praktyczne – możliwość pracy na danym stanowisku – wykonanie zadań przygotowanych przez pracowników;
  3. Poczęstunek i podsumowanie spotkania.

Do tej pory odbyły się dwa spotkania, pierwsze w firmie Sixt, a drugie w firmie Hays. Przygotowujemy się do kolejnych wizyt, i kto wie, może za jakiś czas odwiedzimy także Państwa?

Do zobaczenia!

Pierwsze spotkanie w ramach Mentoringu 2.0 w firmie Sixt