Mamy

Wybierz, czy wspierasz mamy jednorazowo, czy regularnie (Klub Szczęściarza).
Pomóż młodym mamom, aby były w stanie zadbać o siebie i swoje dziecko.

bilet

30 zł umożliwi zakup podstawowych kosmetyków lub leków dla maluszka

bilet

50 zł to mała paczka pieluszek dla dziecka

bilet

100 zł pozwoli na zapewnienie 3 godzin opieki nad dzieckiem, aby samotna mama mogła pracować lub dalej się uczyć

bilet

Sam zadecyduj, ile jesteś w stanie przekazać. Niezależnie, jaką kwotę wybierzesz, bardzo pomożesz młodym mamom z domów dziecka i ich pociechom.

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane sa za pośrednictwem Dotpay.pl

dotpay

Fundacja Szczęśliwej Drogi szczególną opieką otacza młode mamy z domów dziecka oraz tych, które zaczynają samodzielne życie po jego opuszczeniu. W Warszawie i w Łodzi wspieramy około 40 młodych mam i ich dzieci. Tym dzielnym młodym dziewczynom najczęściej towarzyszy niepewność i samotność, a trudna przeszłość nie ułatwia wejścia w nową rolę rodzica. Dlatego przygotowaliśmy dla nich kompleksowy program wsparcia.  

CIĄŻA – I CO DALEJ?  

Ewa przez większość życia była wychowywana w rodzinie zastępczej. Gdy okazało się, że jest w ciąży została zmuszona do opuszczenia domu. Brak wsparcia, strach przed wczesnym i samotnym macierzyństwem to niestety rzeczywistość wielu młodych dziewczyn, które zachodzą w ciążę przebywając w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Ewa zamieszkała w Domu Samotnej Matki i z przerażeniem czekała na poród.  

Kiedy dowiedzieliśmy się o sytuacji Ewy natychmiast zaoferowaliśmy jej pomoc Asystenta Usamodzielniania, który wspiera przyszłe i młode mamy w każdych (nie)codziennych sprawach. Ewa przy pomocy swojej Asystentki oraz położnej przygotowała się do porodu i poczuła pewniej w roli przyszłej mamy. Dzięki wsparciu ludzi o wielkich sercach udało się również skompletować wyprawkę dla maluszka oraz wyremontować kącik dla dziecka w mieszkaniu socjalnym, w którym Ewa zamieszkała ze swoim synkiem.  

Brak wzorców powoduje lęk przed nowymi obowiązkami. Dlatego po porodzie Ewa skorzystała z pomocy terapeuty oraz konsultacji z pedagogiem, które pomogły młodej mamie nabrać nowych kompetencji rodzicielskich. Teraz Ewa czuje się pewniej, jest spokojniejsza i wie, że chce walczyć o dobrą przyszłość dla siebie i swojego synka.  

DROGA DO SZCZĘŚLIWEGO MACIERZYŃSTWA 

Alicja jest mamą dwóch fantastycznych dziewczynek. Od dziecka mieszkała w różnego rodzaju placówkach, a gdy skończyła 18 lat zaczęła pomieszkiwać u znajomych. Z dwójką małych dzieci zajmowała pokoik, w którym było miejsce na jedno łóżko dla dziewczynek i koc na podłodze dla mamy.  

Koleżanka przyprowadziła Alę na grupę wsparcia, podczas której młode mamy wymieniają się doświadczeniami i wraz z prowadzącą rozwiązują bieżące problemy wzajemnie sobie pomagając. Młoda mama zachęcona przez prowadzącą i dziewczyny skorzystała z pomocy Asystenta Usamodzielniania, który pomógł Alicji wyjść na prostą i otrzymać mieszkanie socjalne. Dzięki wsparciu Darczyńców udało się również zakupić potrzebne meble. Alicja nie śpi już na podłodze, a każda z dziewczynek ma własne łóżko i przede wszystkim prawdziwy dom!  

Dużym problemem jest również brak pomocy najbliższych na co dzień przez co młode mamy nie są w stanie połączyć macierzyństwa z edukacją czy pracą zawodową. Fundacja zapewniła Ali wsparcie opiekunki, dzięki czemu mogła pójść do pracy. Alicja chciałaby również dokończyć szkołę, w czym będziemy ją wspierać.  

Dzięki Państwa wsparciu dziewczyny mają szansę zostać pewnymi siebie i szczęśliwymi mamami, a ich dzieci na radosne dzieciństwo!