Mamy

Wybierz rodzaj przekazywanej darowizny oraz przekazywaną kwotę. Każda pomoc jest dla nas bardzo cenna. Pomóż młodym mamom, aby były w stanie zadbać o siebie i swoje dziecko.

bilet

30 zł pozwoli na zakup podstawowych kosmetyków do pielęgnacji maluszka.

bilet

50 zł umożliwi zakup paczki pieluch dla maluszka.

bilet

100 zł pozwoli na zapewnienie 5 godzin opieki nad dzieckiem, aby samotna mama mogła rozpocząć pracę lub dokończyć edukację.

bilet

Sam zadecyduj, ile jesteś w stanie przekazać. Niezależnie, jaką kwotę wybierzesz, każda kwota bardzo pomoże młodym mamom z domów dziecka i ich pociechom.

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane sa za pośrednictwem Dotpay.pl

dotpay

W Fundacji Szczęśliwej Drogi szczególną opieką otaczamy młode mamy z domów dziecka oraz te, które zaczynają samodzielne życie i wychowanie dzieci po wyjściu z placówek. Dziewczyny często nie mają żadnych bliskich, na których mogłyby liczyć. Towarzyszy im niepewność, a przecież tak szybko muszą stać się dorosłe, samodzielne i odpowiedzialne. To karkołomne wyzwanie.

W Warszawie i w Łodzi wspieramy 40 młodych mam i ich dzieci. Aby móc otaczać dziewczyny kompleksową opieką, prosimy Państwa o pomoc. Tylko wspólnie możemy wyciągnąć do nich pomocną dłoń.

Wsparcie w czasie ciąży

Marta, 18-letnia wychowanka domu dziecka, trafiła do Fundacji będąc w ósmym miesiącu ciąży. Dziewczyna bała się porodu, nie wiedziała, gdzie szukać pomocy.

Bardzo pomogła jej konsultacja z położną, która odpowiedziała Marcie na wszystkie pytania dotyczące porodu. Dziewczyna dołączyła też do naszej grupy wsparcia młodych mam. Tam prowadząca i bardziej doświadczone mamy opowiedziały dokładnie, jak przygotować się do pobytu w szpitalu. Państwa pomoc pozwala finansować wsparcie medyczne i mentalne dla młodych matek i kobiet w ciąży.

Pierwsze dni po porodzie

Ola urodziła Jacusia dwa lata temu, kiedy po wyjściu z domu dziecka mieszkała z babcią w jednopokojowym mieszkaniu. Do dzisiaj pamiętamy rozmowy z Olą w tamtym czasie. Z jej oczu bił prawdziwy strach o przyszłość Jacusia i własną.

Kontynuowaliśmy wsparcie mentalne, udało się zorganizować terapię dla młodej mamy. Jacuś rósł jak na drożdżach. Oli brakowało pieniędzy na podstawowe produkty. Aby pomóc rodzinie, przygotowaliśmy wparcie materialne: ubranka, artykuły kosmetyczne dla maluszka, niezbędne leki i żywność.

Kiedy Ola otrzymała mieszkanie socjalne, pomogliśmy w jego remoncie i urządzeniu. Dzisiaj Ola częściej się uśmiecha, mówi o przyszłości z nadzieją. Już szuka pracy, którą zacznie, gdy Jacuś dostanie się do żłobka. Nadal chcemy ją wspierać.

Wpłacając darowiznę na rzecz młodych mam, zapewniają Państwo wyprawki dla maluszków i pomagają rozpocząć rodzinie życie w godnych warunkach.

Nauka rodzicielstwa i nie tylko

Klaudia wychowała się w rodzinie z problemem alkoholowym, jej rodzice już nie żyją. Swoją córeczkę, Zosię urodziła po wyjściu z domu dziecka, kiedy miała 20 lat. Dziewczyna pracuje na pełen etat, trudno to pogodzić z przedszkolem Zosi. Niestety Klaudia ma żadnych bliskich.

Klaudia wyznała kiedyś ze łzami w oczach, że nie umie bawić się z Julką, bo z nią też nikt się nie bawił. “Skąd mam wiedzieć, jak to robić?” – zapytała.

Problem udało się rozwiązać stopniowo, dzięki warsztatom kompetencji rodzicielskich w Fundacji. To tam Klaudia nauczyła się m. in. zabaw sensorycznych i tego, jak mówić do Julki, aby pozytywnie wpływać na jej rozwój.

Udało nam się też zorganizować pomoc opiekunki, która odbiera Julkę z przedszkola, kiedy Klaudia musi być w pracy. To znacznie ułatwiło życie naszej zapracowanej i dzielnej dziewczyny!

Państwa wpłata to szansa dla dziewczyn na bycie jeszcze lepszymi matkami, a dla maluszków – na radosne dzieciństwo!