Mamy

Wybierz, czy wspierasz mamy jednorazowo, czy regularnie (Klub Szczęściarza).
Pomóż młodym mamom, aby były w stanie zadbać o siebie i swoje dziecko.

bilet

30 zł umożliwi zakup podstawowych kosmetyków lub leków dla maluszka

bilet

50 zł to mała paczka pieluszek dla dziecka

bilet

100 zł pozwoli na zapewnienie 3 godzin opieki nad dzieckiem, aby samotna mama mogła pracować lub dalej się uczyć

bilet

Sam zadecyduj, ile jesteś w stanie przekazać. Niezależnie, jaką kwotę wybierzesz, bardzo pomożesz młodym mamom z domów dziecka i ich pociechom.

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane sa za pośrednictwem Dotpay.pl

dotpay

W Fundacji Szczęśliwej Drogi szczególną opieką otaczamy młode mamy z domów dziecka oraz te, które zaczynają samodzielne życie i wychowanie dzieci po wyjściu z placówek. Dziewczyny często nie mają bliskich, na których mogłyby liczyć. Towarzyszy im niepewność, a przecież już muszą stać się dorosłe, samodzielne i odpowiedzialne. To karkołomne wyzwanie.

W Warszawie i w Łodzi wspieramy 40 młodych mam i ich dzieci. Aby móc otaczać dziewczyny kompleksową opieką, prosimy Państwa o pomoc. Tylko działając razem możemy wyciągnąć do nich pomocną dłoń.

Wsparcie w czasie ciąży

Zdarza się, że do domów dziecka, a później do Fundacji trafiają niepełnoletnie dziewczynki, które są w ciąży. Boją się porodu, nie wiedzą, gdzie szukać pomocy i co je czeka w przyszłości.

Oferujemy wtedy konsultację z położną, która odpowie na wszystkie pytania młodej dziewczyny. Każda przyszła mama dołącza też do naszej grupy wsparcia młodych mam. Tam prowadząca i bardziej doświadczone mamy otaczają dziewczynę wsparciem, służą radą, wymieniają się też ubrankami i kosmetykami dla dzieci. Państwa pomoc pozwala finansować wsparcie medyczne i mentalne dla młodych matek i kobiet w ciąży.

Pomoc po porodzie

Kasia urodziła Maksia rok temu, kiedy po wyjściu z domu dziecka mieszkała z babcią, dziadkiem i ciocią w malutkim mieszkaniu. Kasia nie wiedziała, jak zacząć samodzielne życie i zapewnić bezpieczeństwo swojemu synkowi. Stan dziewczyny się pogarszał.

Udało się zorganizować terapię dla młodej mamy, cały czas brała udział w grupie wsparcia i konsultacjach pedagogicznych. Kasi brakowało pieniędzy na podstawowe produkty, a dziadkowie nie byli w stanie jej pomóc. Aby pomóc rodzinie, przygotowaliśmy wparcie materialne: ubranka, artykuły kosmetyczne dla maluszka, niezbędne leki i żywność.

Kiedy Kasia otrzymała mieszkanie socjalne, pomogliśmy w jego doposażeniu. Dzisiaj Kasia jest spokojniejsza, mówi o przyszłości z nadzieją. Szuka pracy, którą zacznie, gdy Jacuś dostanie się do żłobka. Nadal chcemy ją wspierać.

Wpłacając darowiznę na rzecz młodych mam, zapewniają Państwo wyprawki dla maluszków i pomagają rozpocząć rodzinie życie w godnych warunkach.

Nauka rodzicielstwa i nie tylko

Marysia wychowała się w rodzinie z problemem alkoholowym, w której pojawiały się też narkotyki. Jej rodzice nie żyją. Swoją córeczkę, Klaudię urodziła po wyjściu z domu dziecka, kiedy miała 19 lat. Dziewczyna pracuje na pełen etat, trudno to pogodzić z przedszkolem Klaudii. Niestety Marysia ma żadnych bliskich.

Marysia wyznała kiedyś ze łzami w oczach, że nie umie spędzać czasu z małą Klaudią. Z nią przecież nikt nigdy się nie bawił.

Problem udało się rozwiązać stopniowo, m.in. dzięki warsztatom kompetencji rodzicielskich w Fundacji. To tam Marysia nauczyła się m. in. zabaw sensorycznych, organizacji wspólnego odpoczynku i tego, jak mówić do Klaudii, aby pozytywnie wpływać na jej rozwój.

Udało nam się też zorganizować pomoc opiekunki, która odbiera Klaudię z przedszkola, kiedy mama musi być w pracy. To znacznie ułatwiło życie naszej zapracowanej i dzielnej dziewczyny!

Państwa wpłata to szansa dla dziewczyn na bycie jeszcze lepszymi matkami, a dla maluszków – na radosne dzieciństwo!