Młodzież 14-17

Wybierz rodzaj przekazywanej darowizny oraz przekazywaną kwotę. Każda pomoc jest dla nas bardzo cenna. Pomóż młodzieży obrać właściwy kierunek w życiu.

bilet

30 zł pozwoli na zakup biletu do teatru i poszerzenie horyzontów.

bilet

80 zł pozwoli na opłacenie godziny korepetycji z matematyki lub angielskiego, z którymi najczęściej nie radzą sobie nasi podopieczni.

bilet

150 zł pozwoli opłacić wizytę u psychologa lub terapeuty

bilet

Sam zadecyduj, ile jesteś w stanie przekazać. Niezależnie, jaką kwotę wybierzesz, każda kwota bardzo pomoże naszym podopiecznym.

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane sa za pośrednictwem Dotpay.pl

dotpay

W Warszawie i Łodzi wspieramy ponad 100 młodych osób w wieku 14–17 lat. Przebywają oni w domach dziecka lub rodzinach zastępczych.  

Za każdą liczbą stoi historia młodego człowieka, który dzięki naszym wspólnym działaniom ma szansę na lepszy start w dorosłe życie! 

PRYWATNY ANIOŁ STRÓŻ  

Większość dzieciaków, które trafiają do Fundacji ma problem z nawiązywaniem relacji. Trudne doświadczenia związane z dorastaniem w dysfunkcyjnym środowisku sprawiają, że młody człowiek wznosi mur obronny przed każdym, kto chce się do niego zbliżyć. Dlatego każdy z naszych podopiecznych pracuje na co dzień z asystentem usamodzielniania, swoim prywatnym Aniołem Stróżem, który pomaga mu opuścić gardę, zaufać sobie i innym ludziom!  

Tomek trafił do Fundacji jako nastolatek, który w swoim życiu doświadczał wielu chwil odrzucenia – nie tylko przez bliskich, ale również rówieśników. Nie mógł znaleźć swojego miejsca w grupie, miał wokół siebie niewiele osób, które go akceptowały i lubiły. Arogancja stała się dla niego sposobem na komunikację z innymi ludźmi.  

W tym momencie do akcji wkroczył fundacyjny Anioł Stróż, z którym Tomek zawsze mógł porozmawiać o swoich problemach, pomógł poszukać rozwiązań i stworzyć plan działania. Każda osoba pracująca z dzieciakami to wykwalifikowany i doświadczony pedagog, który umiejętnie dobiera środki, aby jak najlepiej je wesprzeć. 

Asystent Tomka przekonał do wzięcia udziału w Treningu Umiejętności Społecznych, dzięki któremu nauczył się współpracy i komunikacji oraz jak zapanować nad swoimi impulsywnymi reakcjami. Teraz Tomek świetnie radzi sobie w towarzystwie i przede wszystkim nauczył się nawiązywać zdrowe, fajne i koleżeńskie relacje.  

PRACA NA MOCNYCH STRONACH 

Ania przebywa w rodzinie zastępczej. W Fundacji pojawiła się w wieku 14 lat i przez większą część życia czuła się niewidzialna i niepotrzebna. W domu nie mogła liczyć na pozytywne i wspierające komentarze, wręcz przeciwnie – często odczuwała brak akceptacji ze strony bliskich mu osób. Pedagodzy, z którymi dzieciaki na co dzień pracują w Fundacji, pomagają im poznać swoje mocne strony i talenty, wspierają ich rozwój osobisty i zawodowy.  

Tak jak każdy nowy podopieczny Fundacji, Ania wzięła udział w wyjeździe Poznaj Swoje Mocne Strony. To kilka dni wypełnione warsztatami, dzięki którym młodzież odkrywa swoje potencjały i talenty. Ania miała okazję “rozwinąć skrzydła”. Poznała lepiej siebie i po raz pierwszy w życiu usłyszała, że jest w czymś dobra! To właśnie dzięki pracy wykonanej ze specjalistami Ania miała szansę przekonać się, że jest fantastycznym i wartościowym człowiekiem, który zasługuje na to co dobre.  

WSPARCIE SPECJALISTÓW 

Michał jest wychowankiem domu dziecka. Gdy przyszedł do Fundacji był wycofanym chłopcem, który w każdym człowieku widział potencjalne zagrożenie. Wolał zamknąć się w sobie, żeby nie poczuć się zranionym. Nie wierzył w siebie, swoje umiejętności i nie widział dla siebie przyszłości.  

Anioł Stróż Michała zaproponował mu wsparcie psychologa oraz tutoring – indywidualne spotkania z wykwalifikowanym pedagogiem, podczas których podopieczni odkrywają swoje cele, pracują nad ich realizacją i otrzymują wsparcie w codziennych problemach.  

Dzięki pracy z tutorem i asystentem usamodzielnienia Michał zdecydował się na korepetycje, dzięki którym podciągnął oceny oraz na udział w warsztatach “Skills for future”, które mają na celu budowanie relacji z rówieśnikami oraz rozwijanie wielu kompetencji społecznych: od planowania domowego budżetu i poszukiwanie pracy, przez komunikację i savoir vivre, aż po kwestie diety i bezpieczeństwa w internecie.  

Dzięki specjalistycznemu wsparciu oraz warsztatom Michał zaczął wierzyć w swoją sprawczość oraz dał szansę innym – teraz zamiast chować się pod kapturem bierze czynny udział w spotkaniach grupowych, wyjściach na basen czy do kina oraz wyjazdach.  

Dzięki Twojemu wsparciu, dzieciaki takie jak Tomek, Ania i Michał mogą rozwijać swoje umiejętności, dostrzec swoje dobre strony i uwierzyć w swoje możliwości! 

Zacznij wspierać naszych nastoletnich podopiecznych już dziś!