Młodzież 14-17

Wybierz rodzaj przekazywanej darowizny oraz przekazywaną kwotę. Każda pomoc jest dla nas bardzo cenna. Pomóż młodzieży obrać właściwy kierunek w życiu.

bilet

30 zł pozwoli na zakup biletu do teatru i poszerzenie horyzontów.

bilet

50 zł pozwoli na opłacenie godziny korepetycji z matematyki lub angielskiego, z którymi najczęściej nie radzą sobie nasi podopieczni.

bilet

200 zł pozwoli na zakup okularów korekcyjnych.

bilet

Sam zadecyduj, ile jesteś w stanie przekazać. Niezależnie, jaką kwotę wybierzesz, każda kwota bardzo pomoże naszym podopiecznym.

Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane sa za pośrednictwem Dotpay.pl

dotpay

W Warszawie i Łodzi wspieramy ponad 100 młodych osób w wieku 14–17 lat. Przebywają oni w domach dziecka i rodzinach zastępczych. 

Dla młodzieży w tym wieku bardzo ważne są relacje z rówieśnikami i przyjaciółmi. Grupa motywuje dzieciaki, dodaje im pewność siebie i pozwala odkryć swoje mocne strony.  

Dlatego przykładamy dużą wagę do grupowych warsztatów, m. in. “Akademii Umiejętności”. To okazja do budowania relacji i wspólnej nauki z wielu dziedzin: od planowania domowego budżetu i poszukiwanie pracy, przez savoir vivre, aż po planowanie diety. 

Równie istotne jest dla nas indywidualne podejście do każdego z dzieciaków. Chcemy dawać im możliwość rozwoju na własnych warunkach i we własnym tempie. 

Każdy z naszych podopiecznych pracuje na co dzień z asystentem usamodzielniania, swoim aniołem stróżem. Zawsze może z nim porozmawiać, poprosić o radę. Wspólnie też planują cele i szukają sposobów ich realizowania:

  • Czasami będzie to poprawienie wyników w nauce – pomagają w tym korepetytorzy
  • Innym razem celem jest poszukiwanie i szlifowanie swojego talentu. Wtedy do pracy z podopiecznym angażujemy tutora
  • Kiedy natomiast priorytetem okazuje się pomoc terapeutyczna, oferujemy młodym ludziom pomoc specjalistów

Każdy z naszych podopiecznych ma inną historię. 

Marysia ma 15 lat. Uczy się w 7 klasie, a jej pasją jest sport i muzyka. Zanim trafiła do placówki, żyła w rodzinie z problemem alkoholowym. Była samotna i porzucona. Przez to ma duże zaległości w szkole, ale postanowiła je nadrobić, aby zawalczyć o siebie i swoją przyszłość! Twoje wsparcie pozwoli Marysi brać udział w korepetycjach! 

Wojtek ma 16 lat. Przebywa w domu dziecka od ośmiu lat. Trafił tam, kiedy jego mama nagle zmarła, a tata z tego powodu podupadła na zdrowiu i nie była w stanie wychowywać syna. Uwierzysz, że ten chłopak nigdy się nie poddał? Swoją przyszłość wiąże z gotowaniem, dostał się do technikum gastronomicznego. Chętnie bierze udział w warsztatach i zajęciach kulinarnych. Dzięki Tobie Wojtek będzie mógł rozwijać swoją pasję! 

Kamil ma 16 lat. W domu dziecka jest od dwóch lat. Jego tata trafił do więzienia, mama załamała się i wpadła w depresję. Odbiło się to na wynikach w nauce chłopaka. Kamil przeszedł już długą drogę, nadrobił zaległości i uczy się w technikum informatycznym. Czas na kolejny krok! Chłopak marzy o kursie programowania, który w przyszłości ułatwi mu znalezienie pracy i dobre życie. Dzięki Tobie, będzie to możliwe! 

Zacznij wspierać naszych nastoletnich podopiecznych już dziś!