Dzień dziecka i naukowe eksperymenty

Dzień dziecka to wyjątkowy czas, dlatego nasi podopieczni z tej okazji mogli od zupełnie innej strony spojrzeć na naukę i przedmioty codziennego użytku.

Wszystko to dzięki wizycie w warszawskim Centralnym Domu Technologii. Grupa naszych nastoletnich podopiecznych brała udział w wyjątkowych warsztatach. Zajęcia skupione były wokół wykonywania eksperymentów i zadań własnoręcznie, dzięki czemu młodzież rzeczywiście mogła dotknąć nauki.

Zadania były bardzo zróżnicowane. Pierwszy ich zestaw dotyczył eksperymentów, które można łatwo wykonać także w domu. Dzieciaki z zapałem wykonywały kolejne zadania. Udało się m. in. stworzyć własną “lampę z magmą” i zbadać właściwości niektórych gazów. Prawdziwe domowe laboratorium!

Drugi panel spotkania dotyczył nowych technologii i druku 3D. Dzieciaki najpierw same zaprojektowały na komputerach przedmioty codziennego użytku. Powstały wizualizacje foteli, kanap i innych wygodnych mebli. Następnie modele z ekranów przeniosły się do świata rzeczywistego dzięki technice druku 3D.

Cieszymy się, że po raz kolejny udało się połączyć przyjemne z pożytecznym. To wielka wartość, kiedy przez rozrywkę możemy pokazywać nowe technologie naszym podopiecznym i promować rozwój przy świetnej zabawie!

To i inne rozwijające wyjścia możliwe są dzięki pracy asystentek i asystentów usamodzielniania, którzy są z naszymi dzieciakami każdego dnia. Jest to możliwe dzięki projektowi realizowanemu dzięki dofinansowaniu ze środków m.st. Warszawy.

Zakochaj się w Warszawie
Zakochaj się w Warszawie
Powrót do aktualności