MENTORING 2.0 W FIRMIE TUZ Ubezpieczenia

Za nami kolejne spotkanie w ramach cyklu Mentoring 2.0. W piątkowe popołudnie nasza młodzież przejęła stery w TUZ Ubezpieczenia i poznała tajniki pracy w polskiej firmie ubezpieczeniowej.  

Spotkanie zaczęło się od krótkiego wprowadzenia i przedstawienia działalności firmy. Nasi gospodarze przygotowali dla nas poczęstunek, co szczególnie ucieszyło dzieciaki. Najedzeni i pełni energii przystąpiliśmy do wyzwań, przygotowanych specjalnie na naszą wizytę. Uczestnicy Mentoringu 2.0 zostali podzieleni na trzy grupy, które miały okazję zobaczyć w praktyce jak pracuje się w ważnych działach firmy: IT, HR oraz Call Center.  

W dziale IT nasze dzieciaki stanęły przed nie lada wyzwaniem – musiały tak pokierować wagonikiem, żeby przejechał po torach przez napis TUZ bez kolizji! Każdy z uczestników miał swoją rolę w zespole składającym się z programistów, testerów oprogramowania, analityków i architektów. Dzieciaki poradziły sobie z zadaniem śpiewająco. Pracownicy działu IT przekonali nas, że poza znajomością aspektów technicznych, praca z nowoczesnymi technologiami opiera się na kreatywności i chęci stałego rozwijania swoich umiejętności.  

Grupa, która pracowała w dziale HR miała okazję lepiej poznać siebie i odkryć swoje predyspozycje. Młodzież stworzyła mapę myśli, dzięki której mogła przemyśleć w jakim kierunku zawodowym chciałaby iść oraz jak to zrealizować. Pracownicy działu HR przekonali nas, że nie warto się poddawać i zawsze istnieje sposób na osiągnięcie swojego celu.  

W dziale Call Center nasze dzieciaki miały okazję zobaczyć, jak wygląda bezpośrednia praca z klientami firmy. Dowiedzieliśmy się jak wygląda przebieg rozmowy pracownika z klientem, czego można się spodziewać oraz jak reagować. Zostaliśmy również oprowadzeni po dziale i zobaczyliśmy, jak wygląda jego zaplecze. 

Na sam koniec wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, ale prawdziwą nagrodą była solidna dawka inspiracji i wiara w to, że można pracować w przyjaznym miejscu, robiąc to co się kocha! 

Dziękujemy firmie TUZ Ubezpieczenia za pokazanie naszej młodzieży, że ciekawa praca może przynosić ogrom satysfakcji i warto poszukiwać swojej wymarzonej drogi zawodowej! 

Mentoring 2.0 to fantastyczna przygoda zarówno dla uczestników jak i dla gospodarzy, dlatego serdecznie zapraszamy do współpracy!  

O TUZ Ubezpieczenia 

TUZ Ubezpieczenia to nazwa marki związanej z TUZ Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych, które zostało założone w sierpniu 2003 roku. Obecnie firma zatrudnia ponad 400 pracowników i współpracuje z ponad 2000 multiagentów ubezpieczeniowych. Oferuje produkty ubezpieczeniowe również online i przez telefoniczne call centre. Kapitał TUZ Ubezpieczenia jest w 100% polski. Siedziba znajduje się w Warszawie i tutaj też można odwiedzić jedyny w Polsce Punkt sprzedaży i obsługi Klienta, na ulicy Domaniewskiej 41. Zespół TUZ działa jednak na terenie całej Polski, poprzez przedstawicieli regionalnych oraz Centrum Obsługi Korespondencji w Radomiu. 

Powrót do aktualności