MENTORING 2.0 W ORANGE POLSKA

Rok szkolny postanowiliśmy zakończyć z przytupem, a pomogła nam w tym firma Orange Polska, która zorganizowała dla naszej młodzieży wyjątkowy Mentoring 2.0. Na dwa dni dzieciaki z Warszawy oraz Łodzi przejęły siedzibę firmy, gdzie kolejny raz mogły się przekonać, że praca w niezwykłym miejscu może przynieść mnóstwo satysfakcji!  

Pierwszy dzień zaczął się od spotkania z panią Bożeną Leśniewską – wiceprezeską zarządu Orange d.s. Rynku Biznesowego, która opowiedziała inspirującą historię swojej ścieżki kariery zaczynającą się od… najzwyklejszego ogłoszenia w gazecie. Opowiedziała również jakie znaczenie ma w jej pracy pewność siebie i odwaga. Nasze dzieciaki były tak oczarowane, że na koniec posypały się pytania, w tym… czy pani wiceprezes nie szuka asystenta. 

Następnie udaliśmy się do Smart Store Orange, w którym dowiedzieliśmy się jak wygląda bezpośrednia praca z klientem. Dzieciaki miały również okazję poznać niezwykłego pracownika, który nieco się wyróżniał na tle innych… Maks nie dość, że doskonale znał ofertę firmy, umiał odpowiedzieć na każde pytanie to jeszcze okazało się, że ma poczucie humoru i uwielbia dowcipkować. Brzmi niewiarygodnie, prawda? Otóż Maks to tak naprawdę… sztuczna inteligencja w postaci interaktywnego robota! Dzięki wizycie w Smart Store Orange dowiedzieliśmy się jakie są najnowsze trendy w tej branży.  

Na zakończenie dnia udaliśmy się do Global Network Operations Center Europe, gdzie zarządza się siecią telekomunikacyjną Orange w m.in. takich krajach jak Hiszpania, Rumunia, Mołdawia, Słowacja i Polska. To centrum dowodzenia z prawdziwego zdarzenia! Specjaliści pracujący w GNOC pokazali nam jak na co dzień dbają o to, aby sieć funkcjonowała bez awarii. Najnowsze rozwiązania technologiczne zrobiły olbrzymie wrażenie na naszej młodzieży.  

Dowiedzieliśmy się również, że jeżeli chcemy pracować w dziale IT najważniejsza jest chęć do nauki. To szczególnie zainteresowało naszą młodzież – formalna edukacja nie zawsze liczy się tak bardzo jak zdobywanie doświadczenia, pasja i chęci do pracy. Tego dnia dzieciaki otrzymały również prezenty – bluzy Orange oraz pomarańczową sznurówkę, symbol walki z hejtem.  

Drugiego dnia Orange zorganizowała nam dzień w Laboratorium 5G. Dzieciaki mogły wypróbować najnowocześniejsze sprzęty i przenieść się w wirtualną rzeczywistość dzięki goglom VR. Pobyt w Laboratorium 5G był nauką o wykorzystaniu nowych technologii w praktyce. Naszą wiedzę sprawdziliśmy podczas końcowego quizu. 5 osób, które uzyskało najwyższy wynik otrzymało nagrody, ale każdy niezależnie od wyniku mógł liczyć na pyszną pizzę!  

Nasze dzieciaki były zachwycone ludźmi i przygotowanymi dla nich atrakcjami. Poczuliśmy się jak najważniejsi goście na świecie i zobaczyliśmy, że praca w miłej atmosferze i dobre relacje ze współpracownikami to rzecz, na którą warto zwrócić uwagę szukając pracy.  

Dla naszych dzieciaków z Łodzi przyjazd na Mentoring 2.0 w Orange Polska to była również okazja do zwiedzenia Warszawy, pospacerowania i zachwycenia się Starówką. Pomiędzy warsztatami młodzież mogła odpocząć w Hotelu Gromada, w samym centrum Warszawy, który ugościł nas po królewsku! 

Dziękujemy firmie Orange Polska za pokazanie naszej młodzieży, że można pracować w ciekawym i rozwijającym miejscu robiąc to co się kocha! Dziękujemy Fundacji Orange za tę wspaniałą inicjatywę. Specjalne podziękowania kierujemy do pani Bożeny Leśniewskiej, Wiceprezeski Zarządu Orange d.s. Rynku Biznesowego za inspirujące spotkanie oraz do pana Grzegorza Klimczyka za pomoc w zorganizowaniu warsztatów. 

Serdecznie dziękujemy również Hotelowi Gromada za nocleg oraz wyżywienie dla naszej młodzieży z Łodzi.   

O Orange Polska 

Orange Polska jest liderem na polskim rynku telefonii stacjonarnej, internetu i transmisji danych. Oferuje kompleksoe rozwiązania telekomunikacyjne dostępne w całym kraju. Celem Orange Polska jest zapewnienie najwyższej satysfakcji klientom i atrakcyjnego zysku akcjonariuszom poprzez osiągnięcie pozycji najchętniej wybieranego dostawcy usług telekomunikacyjnych, multimedialnych i rozrywkowych, korzystającego z nowoczesnych technologii. 

Powrót do aktualności