MOJE MIEJSCE NA ZIEMI

CZYM SĄ MIESZKANIA CHRONIONE TRENINGOWE? 

Mieszkania chronione treningowe to miejsce, gdzie uczymy dorosłego życia w praktyce! Po wyjściu z domu dziecka młody człowiek jest zdany na samego siebie. Bez wsparcia najbliższych ciężko mu ogarnąć nową rzeczywistość, a na usta ciśnie mu się wielkie, przerażające pytanie “CO DALEJ?”. Program “Moje miejsce na ziemi” to dla 27 osób opuszczających pieczę zastępczą zapewnione miejsce w mieszkaniu, które przez czas trwania projektu jest dla nich nie tylko domem, ale też przestrzenią, gdzie uczą się podstaw samodzielnego, odpowiedzialnego życia – gotowania, zarządzania budżetem, rozwijania swojej ścieżki edukacyjnej i zawodowej, szukania pierwszej pracy, załatwiania spraw urzędowych, profilaktyki zdrowia oraz efektywnego spędzania wolnego czasu. To również nauka budowania relacji – ze współlokatorami, sąsiadami i lokalną społecznością.  

KOMPLEKSOWE WSPARCIE 

Po opuszczeniu domów dziecka młodzi ludzie potrzebują nie tylko dachu nad głową, ale również zatroszczenia się o swoje zdrowie psychiczne, pomoc w nadrobieniu zaległości edukacyjnych, wsparcia w pokierowaniu swoim życiem zawodowym. Dlatego w ramach projektu podopieczni mają zapewnione nie tylko mieszkanie, ale również:  

 • indywidualną opiekę asystenta usamodzielniania, który wspiera ich na każdym kroku wchodzenia dorosłość; 
 • korepetycje, które pomagają uczestnikom nadrobić zaległości z najbardziej problematycznych przedmiotów; 
 • kursy zawodowe i kursy prawa jazdy, dzięki którym uczestnicy nabywają kompetencje potrzebne na rynku pracy; 
 • warsztaty rozwojowe dotyczące zagadnień usamodzielniania;  
 • wsparcie psychologiczne wykwalifikowanego psychoterapeuty; 
 • spotkania grupowe, podczas których uczestnicy mogą omówić bieżące sprawy i problemy; 
 • pomoc prawną; 
 • wsparcie w ramach działania Siłowni Szczęśliwej Drogi. 

Kompleksowy program wsparcia daje nam gwarancję, że pomagamy skutecznie! Nasi młodzi dorośli zaczynają wierzyć, że to dorosłe, samodzielne życie nie musi być przerażającą niewiadomą, a fantastyczną przygodą! Cudownie jest patrzeć jak z każdym dniem się rozwijają, odkrywają siebie i pomysły na swoją przyszłość, a my możemy im w tym pomóc. 

Man is steping up to start his life, work, fight all is on word start

TY TEŻ MOŻESZ POMÓC! 

Dzięki wsparciu ludzi o wielkich sercach możemy codziennie troszczyć się o lepszą przyszłość naszych podopiecznych: 

 • wsparcie finansowe, umożliwia nam zaspokajanie bieżących potrzeb dzieciaków, organizację zajęć, finansowanie kursów, wyjazdów, korepetycji i innych aktywności; 
 • wsparcie produktowe, zaspokaja bieżące potrzeby dzieciaków, pozwala nagradzać ich postępy oraz wręczać prezenty z okazji świąt i urodzin; 
 • wsparcie merytoryczne polegające na prowadzeniu warsztatów, szkoleń i konsultacji dla dzieciaków oraz wsparciu Fundacji w kwestiach technicznych, prawnych i organizacyjnych umożliwia podopiecznym i Fundacji stały rozwój. 

Serdecznie zapraszamy do dołączenia do naszej fundacyjnej rodziny i wsparcia naszych dzielnych młodych dorosłych. W razie zainteresowania współpracą zapraszamy do kontaktu: 

Katarzyna Maź – specjalistka ds. komunikacji i kontaktów z darczyńcami 

Tel.: 530 068 032, mail: Kasia.Maz@szczesliwejdrogi.org 

Projekt “Moje miejsce na ziemi – kompleksowe wsparcie młodzieży usamodzielnianej po opuszczeniu pieczy zastępczej w ramach prowadzenia mieszkań chronionych treningowych” jest współfinansowany przez Miasto Łódź – Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Projekt realizujemy we współpracy od września 2022 r.