Wakacje, które zmieniają życie – relacja

To był PIĘKNY czas!

Właśnie wróciliśmy z obozu w Bęsi, gdzie spędziliśmy 11 cudownych dni, przeżyliśmy mnóstwo niezapomnianych chwil i wyciągnęliśmy wiele wartościowych lekcji. Chcecie poznać szczegóły? Czytajcie dalej!

JESTEM HEROSEM!

Pamiętacie Postulaty Herosów? To właśnie pod ich hasłem upłynęły nam tegoroczne WAKACJE, KTÓRE ZMIENIAJĄ ŻYCIE. Nasi podopieczni wzięli udział w licznych warsztatach rozwojowych, gdzie w bezpiecznej przestrzeni i przyjaznej atmosferze mogli porozmawiać na ważne, nurtujące młodzież tematy.

Nauczyliśmy się jak:

✔ uczciwie i umiejętnie się komunikować;

✔ być życzliwym wobec siebie i innych;

✔ nie krzywdzić się nawzajem;

✔ wyjść z kręgu błędów;

✔ wyznaczać sobie cele;

✔ popychać siebie i innych do działania;

a przede wszystkim…

…BYĆ SOBĄ!

Naszym podopiecznym szczególnie zapadły w pamięć warsztaty o przerywaniu kręgu błędów, podczas których musieli napompować dwa balony – jeden do momentu aż pęknie, a drugi do oporu, by powoli wypuścić z niego powietrze. Dzięki temu ćwiczeniu młodzież nauczyła się zdrowego podejścia do błędów. Każdy z nas ma prawo je popełnić – ważne, żeby się nie poddawać, tylko przeanalizować sytuację i szukać rozwiązań, aby można było je naprawić.

TWORZĘ PIĘKNE WSPOMNIENIA!

Czym byłyby jednak wakacje, gdyby nie chwila wytchnienia od codziennych trosk i obowiązków? Poza nabywaniem nowych umiejętności i kompetencji, nasi Herosi mieli czas na aktywny wypoczynek i dobrą zabawę.

Co tu dużo mówić – działo się, oj działo!

Nasza Najbardziej Kreatywna Kadra na Świecie przygotowała dla dzieciaków mnóstwo atrakcji: od spływów kajakowych, przez karaoke, konkurs piosenki, dyskoteki, po gry terenowe i Turniej Sportowy Herosów! Nie mogło zabraknąć również wieczorów filmowych, gdzie połączyliśmy przyjemne z pożytecznym i obejrzeliśmy dwa wartościowe obrazy – „Najlepszy” i „Młodzi gniewni”.

Młodzi Herosi wyjątkowo dobrze wspominają wycieczki rowerowe w malowniczych okolicznościach przyrody. Nie było łatwo – trasa okazała się nieco dłuższa niż młodzież się spodziewała, nie obyło się również bez wywrotek. Jednak nasi podopieczni nie mają w zwyczaju się poddawać i wysiłek szybko został wynagrodzony w postaci przepięknych widoków.

Chcielibyśmy podziękować z całego serca wszystkim naszym Darczyńcom – bez Waszego wsparcia nie udałoby się zorganizować Wakacji, które zmieniają życie!

Dziękujemy pięknie firmie HAYS Poland za sfinansowanie transportu!

Obóz dofinansowano ze środków Fundacji Orlen, w stronę której również składamy serdeczne podziękowania!

Powrót do aktualności