Wyjścia kulturalne

Z jednej strony zapach popcornu i wielkobudżetowa produkcja, która zapiera dech w piersiach. Z drugiej wyjątkowy teatr i spektakl, który angażuje widza w jego współtworzenie. W ostatnim czasie nasza młodzież mogła posmakować kultury w różnych odsłonach! 

Łódź – spotkanie z człowiekiem nietoperzem 

Grupa naszych podopiecznych w Łodzi wybrała się na seans najnowszego filmu o przygodach Batmana. Klimatyczny film, zrealizowany z rozmachem wizualnym zachwycił młodzież. A że atmosfera kinowej sali sprzyja chłonięciu rozrywki z jeszcze większą fascynacją, emocje sięgnęły zenitu! 

Okazało się jednak, że oprócz efektów specjalnych i przygód superbohatera, film stał się pretekstem do wielu wartościowych rozmów naszych dzieciaków z asystentami usamodzielniania. Przecież historia Bruce’a Wayne’a to poszukiwanie odpowiedzi na to, jak pogodzić się z ogromną stratą, czy uciekanie się do zemsty ma jakikolwiek sens i jak właściwie szukać ulgi w świecie, który nas osacza? 

Warszawa – teatr, ale trochę inaczej 

Podopieczni z Warszawy wzięli udział w spektaklu teatru Potem-o-tem pt. „Po(*)łączność”. To historia o jednym z możliwych scenariuszy przyszłości, ale też o rozwijaniu się podziałów, które utrudniają funkcjonowanie zarówno całym społeczeństwom, ale też każdemu z nas. 

Interaktywne doświadczenie teatralne było dla naszej młodzieży świetnym dowodem na to, że teatr nie jest “nudziarstwem” i nie trzeba przed nim uciekać. Może być fascynujący i inspirujący, a jednocześnie – stanowić po prostu chwilę odpoczynku od codziennego zgiełku. 

Lekcja obcowania z kulturą i… odpoczynku 

Młodzież przygotowująca się do wyjścia z pieczy zastępczej oraz młodzi ludzie, którzy już z niej wyszli, często mają trudności w samodzielnym planowaniu wolnego czasu i otwieraniu się na nowe formy rozrywki. 

Znalezienie chwili dla siebie, spokoju i prawdziwego odpoczynku jest wyzwaniem, kiedy nagle dookoła nie ma grupy rówieśników, a planu twojego dnia nie nadzorują już wychowawcy z placówki. Samotność zaczyna przytłaczać, a wolność i niezależność trudno wykorzystać, kiedy nie ma się pojęcia, jak to zrobić. 

Wyjścia kulturalne, które organizujemy stanowią kolejny krok do samodzielności naszych podopiecznych. 

Bez pomocy byłoby to niemożliwe 

Wyjścia kulturalne możliwe są dzięki zaangażowaniu firmy Hays we wspieranie rozwoju naszych podopiecznych. Serdecznie dziękujemy! 

W Łodzi działania Fundacji możliwe są w ramach projektu “Dobry początek”, który współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego 2014 – 2020 

W Warszawie działania Fundacji dofinansowane są ze środków m.st. Warszawy 

Zakochaj się w Warszawie
Powrót do aktualności