ZAKOŃCZENIE WAKACJI W FUNDACJI SZCZĘSLIWEJ DROGI

Lato powoli dobiega końca, a rok szkolny zaczął się na dobre… to świetna okazja, żeby sobie osłodzić czas wspomnieniami z ostatnich dni wakacji! 

Nasze dzieciaki z Warszawy i Łodzi po raz kolejny podjęły wiosłowe wyzwanie i stawiły czoła jednemu z czterech żywiołów. Doroczne spływy kajakowe gwarantują zakończenie wakacji z przytupem, dlatego w sierpniu nasza młodzież z Łodzi wybrała się na spływ Pilicą, a z Warszawy Wkrą i Narwią. Musimy przyznać, że porwał nas nurt… dobrej zabawy! 

Mimo zmęczenia na twarzach podopiecznych co i rusz pokazywał się uśmiech. Aktywny wypoczynek i kontakt z naturą pomogły rozładować stres związany z trudną codziennością i pozwoliły spojrzeć na problemy z innej perspektywy. Niejeden uczestnik był zaskoczony siłą własnych możliwości, a pokonanie rzeki okazało się małą cegiełką w drodze do budowania pewności siebie. Spływy to również okazja do integracji, otwarcia na nowe relacje i budowanie zaufania. Nauczyliśmy się, że każdą trudność możemy pokonać współpracując ze sobą i pomagając sobie nawzajem. 

Obie grupy poradziły sobie ze sportowym zadaniem w mistrzowskim stylu, więc żeby naładować akumulatory przygotowaliśmy ognisko i poczęstunek dla wszystkich dzielnych kajakarzy. Z wycieczek wróciliśmy z pozytywną energią gotowi na kolejne wyzwania jakie przyniesie nowy rok szkolny! 

Dziękujemy Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej oraz Województwu Mazowieckiemu i Mazowieckiemu Centrum Polityki Społecznej za wsparcie w realizacji projektu.

Spływ w Łodzi został sfinansowany przez Fundację LOTTO im. Haliny Konopackiej.
Spływ w Warszawie został sfinansowany przez Fundację LOTTO im. Haliny Konopackiej oraz ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Powrót do aktualności