Dlaczego warto wspierać młodzież z domów dziecka?

Spotkanie z podopiecznymi Fundacji Szczęśliwej Drogi

Młodzież z domów dziecka mierzy się z wieloma wyzwaniami. Dojrzewanie, trudna przeszłość, masa pytań o przyszłość. Ci młodzi ludzie mają te same marzenia, co ich rówieśnicy, ale dużo trudniejszą drogę do celu. Czy możemy to zmienić?

Oczywiście że tak! Nasi podopieczni są w stanie sięgać do gwiazd! Potrzebują jednak pomocy mądrych dorosłych, którzy dadzą im szansę na dalszy rozwój i wykorzystanie swojego potencjału.

Twoje wsparcie dla podopiecznych Fundacji Szczęśliwej Drogi to dla młodych ludzi szansa na lepszy start i dobrą przyszłość. To także okazja do zmiany części świata na lepsze.

Jakie są zatem najważniejsze powody, dla których warto otaczać wsparciem podopiecznych Fundacji Szczęśliwej Drogi, a także wspierać rozwój organizacji pożytku publicznego? W wybraliśmy kilka z nich!

Zmieniasz na lepsze świat młodzieży z domów dziecka

Po pierwsze i najważniejsze – pomagając, realnie wpływasz na przyszłość młodych ludzi w potrzebie. Dajesz coś więcej niż nadzieję – zapewniasz im narzędzia, dzięki którym pewnego dnia sami wyruszą w samodzielną dorosłość.

Każda darowizna, czy 1% podatku, to pomocna dłoń wyciągnięta do konkretnego dziecka i wsparcie w jego codziennych problemach.

Wspólnie pomagamy młodym ludziom niezależnie od wieku. Jesteśmy z nastolatkami, którzy przebywają w domach dziecka i młodymi dorosłymi, którzy zaczynają życie na własny rachunek. Nigdy nie zapominamy też o młodych mamach, które wychowały się w domach dziecka.

Grupa młodzieży bawi się na rozwojowych warsztatach
Podopieczni Fundacji w czasie warsztatów w Łodzi
ratownik z kołem ratunkowym idzie z chłopcem nad jezioro
Każdy z nas może pomóc młodzieży z domów dziecka

Twoje zaangażowanie i wsparcie to dla podopiecznych Fundacji Szczęśliwej Drogi:

  • diagnoza talentów i mocnych stron,
  • indywidualna praca z asystentem usamodzielniania,
  • kolejne godziny terapii,
  • zajęcia z tutorami,
  • udział w korepetycjach,
  • grupowe warsztaty i treningi umiejętności społecznych,
  • dofinansowania kursów zawodowych,
  • szansa na dokończenie edukacji,
  • pomoc w remontach mieszkań,
  • pomoc w dostępie do służby zdrowia,
  • w sytuacjach kryzysowych – wsparcie rzeczowe i żywnościowe…
  • i wiele innych!

Podróż do dorosłości i samodzielności nigdy nie jest łatwa, ale z Twoją pomocą szanse na sukces naszych podopiecznych rosną każdego dnia. Właśnie dzięki Tobie pomoc może być regularna, oparta na bliskich relacjach ze specjalistami i na wnikliwej analizie potrzeb oraz potencjału młodych ludzi.

Nasze dzieciaki stawiają ważne kroki w życiu, a Ty możesz im to umożliwić i zacząć im towarzyszyć.

Działamy skutecznie jako organizacja pożytku publicznego

W 2021 roku minie 6 lat, odkąd pomagamy naszym dzieciakom. W tym czasie dotarliśmy ze wsparciem do ponad 650 młodych osób. Działania rozpoczęliśmy w Piasecznie, następnie naszą siedzibą stała się Warszawa, a w roku 2020 rozszerzyliśmy działalność także na Łódź.

Podopieczni, Przyjaciele i zespół Fundacji w czasie urodzin FSD

Nasz kompleksowy program wsparcia skierowany jest do młodych ludzi z pieczy zastępczej (domów dziecka i rodzin zastępczych), którzy uczą się samodzielności i odpowiedzialności. Nasi podopieczni współpracują na co dzień z asystentami usamodzielniania i odważnie stawiają czoła wyzwaniom, często mimo braku pomocy ze strony rodziców i innych bliskich.

Praca z indywidulanym asystentem usamodzielniania pozwala zbudować relację i więź, która pomaga rozwijać skrzydła, poznawać swoje mocne strony i talenty. To ułatwia planowanie działań i obieranie celów na przyszłość.

Stawiamy na działania innowacyjne i autorskie programy wsparcia. Stają się one faktem w ramach kolejnych serii warsztatów, a także na organizowanych przez nas obozach. W 2018 roku zostaliśmy uznani za najbardziej innowacyjną i nowatorską organizację pozarządową w Warszawie, dzięki czemu otrzymaliśmy nagrodę S3KTOR 2018.

Im nas więcej, tym skuteczniej pomagamy dzieciom z domów dziecka

Wielu naszych działań nie moglibyśmy podjąć, gdyby nie zaangażowanie darczyńców o wielkich sercach. Działając razem, możemy osiągnąć niesamowite cele, na co nie brakuje dobrych przykładów!

Bez naszych wspaniałych darczyńców i partnerów nie udałoby się wyremontować Siłowni Szczęśliwej Drogi w Warszawie i w Łodzi. To miejsca, gdzie każdy z naszych podopiecznych może brać udział w warsztatach, spotykać się z asystentem usamodzielniania albo po prostu odrobić lekcje lub odpocząć.

Dzięki Twojemu zaangażowaniu będziemy w stanie pomagać kolejnym naszym podopiecznym przy remontach mieszkań i finansować dla nich kursy zawodowe.

Kolejną rzeczą, którą udaje nam się robić tylko dzięki zaangażowaniu wspaniałej społeczności darczyńców są obozy terapeutyczne. To na nich możemy pracować z dzieciakami bez przerwy, naładować je pozytywną energią, pomóc poznać swoje mocne strony i radzić sobie z problemami.

Angażując się w pomoc młodym ludziom, możesz zmienić nie jedno, ale wiele żyć.

Siłownia Szczęśliwej Drogi w Łodzi
Rzut oka na łódzką Siłownię Szczęśliwej Drogi
Podopieczni Fundacji w czasie obozu  wakacyjnego
Obóz wakacyjny w Okunince

Po prostu – dobro wraca

Warsztaty w czasie obozu
Wszyscy jesteśmy połączeni – dobro wraca!

Wierzymy w głębokie i szczere relacje. Nie tylko z podopiecznymi, ale też z każdą osobą, z którą możemy się spotkać, działać i pomagać.

Właśnie dzięki pielęgnowanym przez lata relacjom, nasze dzieci zawsze mogą na nas liczyć. Na własnej skórze doświadczamy tego, że wsparcie płynące z dobrego serca wkrótce wróci do nas ze zdwojoną siłą.

Pomagając, poznajemy nowych ludzi, pokazujemy im swój uśmiech, dobro i zaangażowanie.  Czy to nie najlepsza wizytówka i zachęta do tego, żeby ktoś inny pomógł Tobie, kiedy będziesz tego potrzebował?

Tworząc społeczność ludzi otwartych na potrzeby innych, wzniecamy falę dobra i dobroczynności, która może ponieść nas na wspólne szczęśliwe drogi!

Darowiznę możesz odliczyć od podatku

Są też zalety bardzo namacalne. Każdą darowiznę przekazaną naszej Fundacji na rzecz młodzieży z domów dziecka można odliczyć od podatku. Jak to zrobić?

Składając roczną deklarację potrzebujesz tylko potwierdzenia przelewu dokonanego na nasze konto albo potwierdzenia dokonania płatności przez DotPay. Nie musisz dołączać go do dokumentacji, powinno się go jednak przechowywać przez okres pięciu lat na wypadek kontroli. Szczegóły znajdziesz też TUTAJ.

Powrót do aktualności