„Laboratorium matematyczne”

W Fundacji Szczęśliwej Drogi zawsze szukamy nowych, innowacyjnych i efektywnych rozwiązań pedagogicznych. Wychodzimy ze szkolnych ławek i pokazujemy naszym podopiecznym, jak wykorzystywać zdobytą wiedzę w praktyce. 

Taki właśnie cel przyświeca “Laboratorium matematycznemu”. To seria warsztatów, w czasie których pokazujemy dzieciakom matematykę od zupełnie nowej, życiowej i rozrywkowej, strony. Chcemy zainteresować królową nauk tych podopiecznych, którzy za nią nie przepadają, a także tych, który mają z nią problemy. 

W Laboratorium dzieciaki „dotykają” matematyki: rozwiązując zagadki matematyczne, planując budżet urodzinowego przyjęcia i wycieczki do Grecji, a także samodzielnie wznosząc most według projektu Leonarda da Vinci.

Na zajęciach poznawaliśmy też sylwetki i dokonania wybitnych matematyków, m. in. Stefana Banacha i Karola Borsuka. Ich barwne życiorysy stanowią dla dzieciaków inspirację i kolejny powód, aby polubić matematykę. Skoro tak interesujący ludzie poświęcili jej całe życie… warto dać Królowej Nauk jeszcze jedną szansę. 🙂 

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.
Serdecznie dziękujemy za wsparcie!

Powrót do aktualności