Lato w Fundacji Szczęśliwej Drogi

Rok szkolny za nami. Po ciężkiej pracy nadszedł czas na zasłużony odpoczynek. Robimy wszystko, żeby naszym podopiecznym nie zabrakło okazji do aktywnego spędzania czasu. Młodzież z domów dziecka szczególnie potrzebuje. We wcześniejszym wpisie pisaliśmy już o pikniku, na którym nasi podopieczni w Łodzi rozpoczęli wakacje. Letnich atrakcji jednak jest dużo więcej, zapraszamy do lektury!

Wyjazdy weekendowe

Kilka dni spędzonych razem z dala od codziennych trosk, to szczególny czas dla naszych dzieciaków. Są to też często najważniejsze chwile w ich rozwoju w Fundacji. Na wyjazdach poznają swoje mocne strony i talenty, uczą się także jak je pielęgnować. Ta wiedza zostaje z nimi na długo i pomaga w dalszym rozwoju. Łzy wzruszenia cisną się nam do oczu, kiedy widzimy jak młodzi ludzie łapią wiatr w żagle i zaczynają rozkwitać na naszych oczach!

Pracę warsztatową zawsze przelatamy z integracją i sportem. Stawiamy nie tylko na piłkę nożną i siatkówkę, ale też zespołowe gry terenowe. Tutaj króluje taniec, ruch i wyobraźnia. Na jednym z wyjazdów młodzież wymyślała własne programy treningowe, malowali swoje emocje, a nawet poznawali relaksacyjne ćwiczenia związane z jogą.

W czasie wyjazdów nie brakuje też zaskakujących niespodzianek! Na jednym z nich nasz gospodarz zaprosił dzieciaki do pomocy przy sianokosach, na co one przystały z wielką ochotą.

Kajakowe przygody

W te wakacje zarówno grupa warszawska jak i łódzka wybrały się już na spływy kajakowe. Aktywne spędzanie czasu ze znajomymi i kontakt z naturą pomogły odreagować trudne chwile związane z izolacją. Po twarzach naszych podopiecznych było widać, jak wiele przyjemności czerpią z tych spęczonych razem godzin. Po dopłynięciu do końca trasy na wszystkich dzielnych kajakarzy czekało integracyjne ognisko.

Momenty rozluźnienia i relaksu często są dla dzieciaków motywacją do podzielenia się z nami czymś ważnym, co im się przytrafiło. Niektórym po prostu łatwiej znaleźć odpowiednie słowa i odwagę, kiedy ważna rozmowa może odbyć się poniekąd przy okazji wspólnego spędzania czasu.

Projekt współfinansowany ze środków m.st. Warszawy.

Zakochaj się w Warszawie
Zakochaj się w Warszawie
Powrót do aktualności