Mentoring 2.0 – pierwsze spotkanie

Fundacja Szczęśliwej Drogi wraz z SIXT rent a car rozpoczęła inicjatywę wspierania młodzieży z domów dziecka w wyborze ścieżki zawodowej.

“Kim będziesz, jak dorośniesz?”, “Jakie masz plany na przyszłość?” – te pytania, dorastając, słyszał każdy. Jak jednak znaleźć odpowiedź, kiedy nie można liczyć na bliskich, gdy dookoła brakuje wzorów do naśladowania, gdy nie mamy nawet możliwości odkrycia siebie?

To właśnie rzeczywistość nastolatków z domów dziecka. Działają po omacku, często idą do szkoły, którą ktoś za nich wybrał, aby później pójść do pracy, która akurat się trafi. Dlaczego? Bo nie wiedzą, jakie są ich możliwości, jak wygląda rynek pracy. Nie wierzą w swoje talenty i nie czują, że mogą panować nad własną przyszłością.

Mentoring 2.0 – nowe perspektywy

Właśnie stąd pomysł na Mentoring 2.0. Pierwsze spotkanie tego typu odbyło się w siedzibie SIXT rent a car. To kilkugodzinne zajęcia, które pokazały grupie młodzieży z domów dziecka pracę w wypożyczalni aut od kuchni.

Stawiamy na praktykę, dlatego nasi podopieczni mogli spróbować swoich sił w roli pracowników różnych działów. Historią o swojej zawodowej ścieżce i wyborach podzielił się z młodzieżą także prezes SIXT w Polsce – p. Łukasz Żurek, co zrobiło na podopiecznych ogromne wrażenie. To dla nich nowa perspektywa i bezcenne doświadczenie, które poszerza horyzonty i pokazuje, że warto w siebie inwestować, aby w przyszłości cieszyć się szczęśliwym życiem i wymarzoną pracą.

Dziękujemy za współpracę i owocne spotkanie!

Mamy nadzieję, że uda się zorganizować kolejne spotkania Mentoringu 2.0, zarówno w SIXT rent a car, jak i w innych firmach, które będą zainteresowane pokazaniem młodzieży z domów dziecka możliwości rozwoju z swoich biurach i zakładach.

O SIXT rent a car

Od ponad 100 lat świat podróżników i biznesu poruszany jest przez SIXT. Firma specjalizuje się w wynajmie krótko i długoterminowym pojazdów, a jej przedstawicielstwa obecne są w 142 krajach i obsługują klientów w ponad 4 000 lokalizacjach na całym świecie.

Polski oddział marki został utworzony w 2002 roku. Jako jeden z pierwszych graczy na rynku zaoferował całkowicie nowy format mobilności – usługi limousine oraz auto na abonament.

Powrót do aktualności