MENTORING 2.0 W FIRMIE PwC

Obsługa drona, rysowanie węglem, przeniesienie się do wirtualnej rzeczywistości za pomocą gogli VR, kulisy tworzenia aplikacji… brzmi jak dobra zabawa? Tak wyglądała kolejna odsłona Mentoringu 2.0 tym razem przygotowanego przez firmę PwC!

Spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia działalności firmy. Dowiedzieliśmy się, że PwC zajmuje się wspomaganiem innych firm na różnych polach – między innymi poprzez doradztwo biznesowe i technologiczne. Po wstępie młodzież została podzielona na 4 grupy dzięki czemu mogła poznać tajniki pracy w różnych działach firmy. Byliśmy bardzo ciekawi jakie wyzwania dla nas przygotowali!

Pierwsza grupa zajmowała się dronami, które ostatnio stały się bardzo popularnym narzędziem pracy w wielu branżach. Dzięki warsztatom poprowadzonym przez specjalistę od tego sprzętu dowiedzieliśmy się jakie są rodzaje dronów, jak się je obsługuje i przede wszystkim, gdzie i na jakich zasadach możemy ich używać. Dzieciaki zainteresowały również informacje dotyczące licencji na obsługę drona.

Druga grupa rozwijała swoją kreatywność w dziale graficznym, który przygotował dla nas zadania pobudzające do pracy wyobraźnię. Dzieciaki musiały między innymi narysować jak najwięcej skojarzeń związanych z jednym słowem np. “woda”. Dzięki narzędziom przygotowanym przez ten dział mogliśmy spróbować różnych technik rysowania takich jak rysunek węglem! Dowiedzieliśmy się również, że nie zawsze chodzi o to, żeby coś było ładne, bo w pracy z klientem ważne jest to, aby końcowy efekt był spójny i dopasowany do odbiorów.

Trzecia grupa pracowała przy optymalizacji wyników. Na przykładzie znanych aplikacji młodzież dowiedziała się w jaki sposób można ułatwić funkcjonowanie firmy i tworzenie nowych projektów.

Czwarta grupa poznała tajniki wspomagania aplikacji. Dowiedzieliśmy się, że w tworzeniu aplikacji bardzo ważne jest skupienie się na klientach, którzy później będą jej używać. Dobra aplikacja powinna być prosta w obsłudze, użyteczna i funkcjonalna. Przy okazji odwiedzin w tym dziale, dzieciaki miały również okazję zobaczyć, jak wygląda wirtualna rzeczywistość przy użyciu gogli VR co okazało się strzałem w dziesiątkę!

Na koniec wystąpił pan Marcin Byrt, Partner PwC. Nasza młodzież wysłuchała inspirującej historii o jego drodze do sukcesu zawodowego. Dzięki temu spotkaniu przekonali się, że warto czerpać ze swoich doświadczeń, nawet jeżeli coś w danym momencie wydaje nam się porażką. Bo czasem z niespełnionego aktora, może wyrosnąć świetny specjalista, który w pełni realizuje się w swojej pracy! Oczywiście na zakończenie warsztatów PwC nagrodziła naszą zdolną młodzież pizzą. Był czas na podsumowanie spotkania i wymianę wrażeń.

Dziękujemy firmie PwC za wartościowe warsztaty i świetnie przygotowany program. Specjalne podziękowania kierujemy do pana Marcina Byrta za inspirujące spotkanie oraz do pani Karoliny Radzikowskiej za zaangażowanie i organizację naszej wizyty w PwC. Dzięki takim firmom nasza młodzież zaczyna wierzyć, że może osiągnąć sukces i robić w przyszłości niezwykłe rzeczy!

O PwC

Firma PwC to organizacja, która świadczy profesjonalne usługi doradcze i działa w 152 państwach. Celem PwC jest budowanie społecznego zaufania i odpowiadanie na kluczowe wyzwania współczesnego świata. Firma dostarcza klientom najwyższej jakości usługi w zakresie doradztwa biznesowego, technologicznego, podatkowo-prawnego oraz audytu. W Polsce PwC posiada biura w 7 miastach oraz Financial Crime Unit w Gdańsku i Warszawie, dwa Centra Usług Wspólnych w Katowicach i Opolu oraz oddział PwC IT Services w Lublinie. Polskie spółki PwC zatrudniają ponad 6000 osób, w tym niemal 2000 w zespołach technologicznych.

Powrót do aktualności