Szlifujemy młode diamenty!

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami! Dla nas to czas podsumowań – w tym roku wydarzyło się u nas wiele dobrego, dużo się nauczyliśmy i przeżyliśmy wiele emocjonujących chwil. W dzisiejszym wpisie chcielibyśmy podzielić się fantastycznym projektem, który zrealizowaliśmy w tym roku przy wsparciu Fundacji Empiria i Wiedza w ramach programu InwestorJa. W ramach projektu odbyły się 3 cykle warsztatów dla naszej młodzieży w Łodzi i Warszawie. 

Mój cel – nowy ja! 

Czy mieliście kiedyś wrażenie, że to co robicie nie ma sensu, a Wasza motywacja do działania jest bliska zeru? Młodzi ludzie, którzy wychowują się lub opuszczają domy dziecka często borykają się z poczuciem braku celu, nie znają swojego potencjału, nie wiedzą co chcą robić w dorosłym życiu. Często też brakuje im osoby, która by je popchnęła i zmotywowała do zmiany swojego życia. W tym momencie wkraczamy MY!  

Na warsztatach “Mój cel – nowy ja” pokazaliśmy dzieciakom, że mają zasoby i potencjał, który mogą wykorzystać do osiągnięcia SWOJEGO celu! Najpierw nauczyliśmy się jak określić cel tak, aby na pewno był NASZ. Każdy uczestnik miał również okazję odkryć jakie ma talenty i kompetencje oraz do czego może je wykorzystać. Popracowaliśmy również nad budowaniem motywacji tak, aby wynikała ona z naszej własnej potrzeby.  

“Każdy może mówić!” 

Jak uwierzyć w siłę własnego głosu? Jak dogadać się z drugą osobą, kiedy jesteśmy w konflikcie? Jak odnaleźć w sobie chęć porozumienia? 

W ramach projektu przeprowadziliśmy również warsztaty “Każdy może mówić!”, na których nauczyliśmy się jak sobie radzić z trudnymi sytuacjami komunikacyjnymi. Ponieważ wiemy jak ważna jest praktyka, podczas spotkania młodzi ludzie musieli zmierzyć się z fikcyjnymi sytuacjami i znaleźć rozwiązanie konfliktu. Dzięki warsztatom młodzież nie tylko nauczyła się jakich argumentów używać w rozmowie i w jaki sposób je przedstawiać, ale również nabrała pewności siebie. 

Bardzo się cieszymy, kiedy widzimy, że nasze działania przynoszą efekty, a młodzież używa zdobytą wiedzę w praktyce! Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników projektu, ich cele i dążenia! 

Projekt dofinansowany przez Fundację Empiria i Wiedza w programie “InwestorJa”. 

Powrót do aktualności