Warsztaty kulinarne

Nauka umiejętności niezbędnych do rozpoczęcia samodzielnego życia, to jedno z podstawowych zadań, które stoją przed Fundacją. Całe szczęście nasi Herosi – wychowani i wychowankowie domów dziecka, aż rwą się do udziału w warsztatach. Zajęcia kulinarne cieszą się szczególnie dużym zainteresowaniem. 

W Łodzi dla naszych podopiecznych dwa wyjątkowe warsztaty przygotował zespół jednej z restauracji Domino’s Pizza. Spotkania były połączeniem nauki gotowania, a jednocześnie możliwości poznania tajników pracy w profesjonalnej kuchni. 

Edukacja życiowa i zawodowa

Dla części dzieciaków była to lekcja czysto życiowa: jak zaplanować pracę w kuchni, jak zatroszczyć się o porządek w czasie gotowania (a także po nim!) i jak radzić sobie z ciastem drożdżowym. 

Inne uczestniczki i uczestnicy wynieśli z warsztatów także inspiracje zawodowe. Niektórzy uczą się w szkołach gastronomicznych, a inni marzą o pracy kucharek i kucharzy, a możliwość pracy jako profesjonalny pizzerman to cel, do którego będą dążyć. 

Cele młodzieży – sukces nas wszystkich

Każdy z naszych podopiecznych ma marzenia i cele, których realizacja daje im szasnę na szczęśliwą przyszłość osobistą i zawodową. 

Sukces młodych ludzi to wielka szansa dla każdego z nas. Wchodząc w dorosłość zaczną zmieniać otaczający ich świat, a my możemy na tym skorzystać. Inwestujmy zatem w wyjątkową i silną młodzież, bo nie tylko przepyszną pizzę są w stanie nam podarować. 

Działania Fundacji w Łodzi odbywają się w ramach projektu “Dobry Początek” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego 2014 – 2020 

Powrót do aktualności