Współpraca ze ZDROFIT – w zdrowym ciele zdrowy duch!

Nadchodzą wakacje, świadectwa czekają na rozdanie. Jednak jak wyglądał ten rok szkolny u naszych dzieciaków, jeżeli chodzi o aktywność fizyczną? Czy oprócz nauki zadbali też o swoją formę?

Każdy, kto śledzi nasze media społecznościowe, na pewno zauważył, że odpowiedź brzmi TAK! Kilkunastu naszych podopiecznych dzielnie i regularnie uczęszczało do fitness klubów, aby poprawić swoją kondycję, budować zdrowe nawyki i próbować nowych wyzwań. Chętnie dzielili się z nami swoimi postępami, przesyłając sporo zdjęć!

Dobra współpraca i szansa dla młodzieży

Było to możliwe dzięki wsparciu ze strony sieci klubów fitness ZDROFIT, która po raz kolejny podarowała naszym podopiecznym darmowe roczne karnety.

Ważne jest, aby dostrzegać, jak ważne jest wspieranie rozwoju fizycznego naszych młodych Herosów i Herosek, którzy wychowują się w domach dziecka lub je opuścili i zaczynają samodzielną drogę.

Od dawna wiadomo, że ruch zastąpić może wiele leków, jednak żaden lek nie zastąpi ruchu. Aktywność fizyczna wpływa nie tylko na zdrowie, pomaga też radzić sobie z emocjami i stresem, znaleźć czas na relaks i oczyszczenie głowy w pędzie codzienności.

Ćwiczenia to nie tylko rozwój fizyczny

Zależnie od wieku, nasi podopieczni czerpią zupełnie inne doświadczenia i wartości z regularnych treningów.

Młodszym podopiecznym nauka przychodzi łatwiej, kiedy mogą liczyć na regularny zastrzyk endorfin związany z aktywnością fizyczną. Dodatkowo ćwiczenia dają okazję do pobycia zupełnie samemu i zebrania myśli – będąc w domu dziecka jest się ciągle w grupie, a przecież każdy ma czasami ochotę na trochę czasu tylko dla siebie.

Pełnoletni podopieczni dzięki treningom uczą się układania swojego planu dnia, godzenia obowiązków z odpoczynkiem (w wirze pracy można o nim zapomnieć!). Ćwiczenia dodają też pewnego rytmu dnia i tygodnia. Jest on bardzo ważny na początku samodzielnej drogi naszych podopiecznych. Po opuszczeniu placówek ogrom rzeczy jest nowością, codzienność wywraca się do góry nogami. Poczucie posiadania dobrej rutyny daje podwalimy pod budowanie poczucia pewności siebie i stabilizacji.

Co dalej?

Jesteśmy pewni, że wielu naszych podopiecznych także w wakacje będzie zaglądać do klubów fitness, aby forma wypracowana na lato nie poszła na marne. Inni natomiast będą chcieli wrócić do ćwiczeń od września i wierzymy, że dzięki dalszej owocnej współpracy z siecią klubów fitness ZDROFIT będzie to możliwe.

Powrót do aktualności