Wyjazdy Poznaj Swoje Mocne Strony

Marzec był intensywny! Za nami pierwsze w tym roku wyjazdy Poznaj Swoje Mocne Strony dla podopiecznych z Warszawy i Łodzi. To często przełomowy czas w naszej pracy z dzieciakami. 

W wyjeździe bierze udział każdy nasz nowy podopieczny. To trzy dni wypełnione warsztatami, które pozwalają grupie zintegrować się ze sobą i z pedagogami. Rodzi się zaufanie i uważność, która w czasie zajęć i ćwiczeń jest niezbędna do realizacji celu wyjazdu. Jaki to cel? 

Nasz cel: Poznaj samego siebie! 

Dojrzewanie to trudny okres dla każdego młodego człowieka. Kiedy trafiasz do domu dziecka, wyzwań przybywa. Rodzi wie wiele znaków zapytania, brakuje jednak odpowiedzi i wiedzy o tym w czym jesteś dobry, co może przynieść ci przyszłość. 

Dlatego na wyjazdach każdy z naszych podopiecznych ma lepiej poznać siebie. Niejednokrotnie po raz pierwszy tak dokładnie przyjrzeć się swojej osobowości. Może odkryć swoje potencjały i talenty, aby zacząć je rozwijać. 

Różnorodne podejście 

Każdy z podopiecznych zaczyna wyjazd z innym nastawieniem. Niektórzy rwą się do pracy od samego początku, a inni podchodzą do niej z rezerwą.  

Jednym wykonywanie zadań na warsztatach, które wykonują na warsztatach, od razu przypadają do gustu inni widzą w nich szkolne testy i sprawdziany. Dopiero kiedy okazuje się, że to ONI są tematem każdego pytania, zaczynają się angażować.

Jedni chętnie pracują w grupie i aktywnie działają w nich. Inni z kolei potrzebują bardziej indywidualnego podejścia, aby stopniowo włączać się w grupowe działania.

Bardzo ważne jest dla nas stworzenie przestrzeni dopasowanej do różnych potrzeb naszych dzieciaków. Elastyczne podejście prowadzących pozwala każdemu uczestnikowi wynieść jak najwięcej z tego wyjazdu. 

Przestrzeń dla każdego 

W atmosferze otwartej na rozmowę i szczerość, młodzi ludzie zaczynają czuć się bezpiecznie i otwierają się przed nami. 

To prowadzi do najbardziej zachwycających momentów. Dzieciaki zaczynają dostrzegać swoją wartość i wierzyć w nią. W ich oczach pojawia się blask, w którym łączy zachwyt i wzruszenie.  

To momenty, w których zaczynają wierzyć, że naprawdę mogą “rozwinąć skrzydła”. Że swoją ciężką pracą będą mogli zmienić swoje życie, bo mają w sobie odpowiednie narzędzia. 

Jestem wspaniały/-a. I mam to na papierze

Po wyjeździe każdy uczestnik dostaje od nas pełen raport, w którym może wyczytać, w czym jest świetny, co go charakteryzuje, jak może dalej pracować, aby efektywnie się rozwijać. Zdarza się, że to pierwszy raz, kiedy młody człowiek dowiedział się o sobie tka wiele dobrego. 

Efekty wyjazdu dają przestrzeń do dalszej pracy w Fundacji na kolejnych warsztatach lub w pracy indywidualnej z asystentem usamodzielniania. Przydają się także w szkole, placówce i przyszłej pracy. 

Po wyjeździe każdy podopieczny zaczyna swoją drogę, którą przebędzie własnym tempem. My zawsze będziemy ich wspierać, towarzyszyć im i motywować do dalszych działań i odważnego dążenia do swoich celów i marzeń. Bo teraz, kiedy znają swoje mocne strony, wydaje im się to możliwe! 

———-

Wyjazdy dla podopiecznych z Warszawy odbywają się dzięki dofinansowaniu m.st. Warszawy

Zakochaj się w Warszawie

Wyjazdy dla podopiecznych z Łodzi odbywają się w ramach projektu „Dobry Początek” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego 2014 – 2020

Powrót do aktualności