The long-awaited vacations – report

Pozdrawiamy ze słonecznej Okuninki nad Jeziorem Białym!

Uf, but it was happening! We’ve just returned from our camp, the Howling Vacation, which became a reality thanks to the big hearts of Radio 357 listeners who supported us through a special fundraiser. What memories do we bring back from this trip? It’s time to unveil the holiday secret!

First and foremost – workshops and character development

Wakacyjne warsztaty dla młodzieży z domów dziecka

Bazą każdego naszego wyjazdu są warsztaty, dzięki którym możemy się rozwijać w przyjaznej, otwartej atmosferze dialogu. Tegoroczny cykl zajęć dotyczył kształtowania charakteru.

Dowiedzieliśmy się, jakie cechy wpływają na dobry charakter, jak je rozwijać i nie wpaść w sidła racjonalizacji (już wiemy, że “przecież wszyscy tak robią” to najczęściej żadne wytłumaczenie). Nie zabrakło też poważnych rozmów o zdrowiu i trosce o budowanie wartościowych, głębokich relacji. W czasie wieczorów filmowych mogliśmy poznać klasyki światowego kina, które wiązały się z tematyką naszych zajęć.

To jednak nie wszystko, bo na wyjazdach uczymy się też od siebie nawzajem! Jeden z naszych kolegów – Dawid jest pasjonatem historii i przygotował specjalny wykład, w którym opowiedział nam o Powstaniu Warszawskim. Dla całej grupy była to dawka wartościowej wiedzy o przeszłości naszego miasta i kraju, a dla Dawida bezcenna lekcja wystąpień publicznych!

Spływ kajakowy w czasie obozu

Po drugie – sport i kreatywność

Popołudniami nie mogliśmy usiedzieć w miejscu, bo jak wakacje, to koniecznie aktywnie. Każdy dzień rozpoczynaliśmy od sportowej rozgrzewki jeszcze przed śniadaniem! Nie zabrakło kąpieli w krystalicznym Jeziorze Białym, długich spacerów, gry w piłkę i sportowych turniejów, podchodów dookoła jeziora i wyzwań tanecznych (zumba i tańce synchroniczne już nam niestraszne!). Największym sportowym wydarzeniem był chyba spływ kajakowy Bugiem – spore wyzwanie dla kondycji, ale wszystko rekompensowały piękne widoki, cisza i kontakt z naturą.

W ramach wyjazdu obudziła się w nas też żyłka do rywalizacji, zorganizowaliśmy więc swoją małą olimpiadę! Większość zadań wykonywaliśmy podzieleni na 4 zespoły, zbieraliśmy punkty, grając, biorąc udział w teleturniejach i zawodach sportowych, aby odnieść zwycięstwo na koniec obozu.

Zespołowo buszowaliśmy więc po labiryncie na polu kukurydzy, rozwiązując zagadki, wykonywaliśmy “Zadania na już” (czyli wyzwania do błyskawicznej realizacji, które uczą kreatywności i improwizacji). Tworzyliśmy też własne latawce, które później latały (trochę lepiej lub trochę gorzej ? ) nad Okuninką. Tworzyliśmy układy taneczne, proporce naszych drużyn i śpiewaliśmy w czasie karaoke.

Poziom był bardzo wyrównany, a zwycięzcy pokonali drugą drużynę tylko o 2 punkty!

Podopieczny Fundacji jako reporter Radia 357

Reporters microphone at camp!

Radio 357 was a friend of our camp. That’s why our friend Kamil was in charge of creating a report from the camp – he dreams about a career of a journalist and his radio voice bodes well for him! Kamil sent his recordings and interviews from the camp to the editor Justyna Godz on a regular basis and this is how a report was created which premiered on Radio 357. This is what we call a journalistic debut! Congratulations, Kamil, and thanks to Radio 357 for making this dream come true!

Powrót do aktualności